لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۸

ولاديمير پوتين: روسيه آماده است با ايالات متحده در بازسازی عراق همکاری کند - 2003-09-21


ولاديمير پوتين، رئيس جمهوری روسيه، می گويد: او آماده است اختلافات مربوط به جنگ عراق را کنار بگذارد و با ايالات متحده در بازسازی عراق همکاری کند.

آقای پوتين که روز شنبه درمنزل خودش در خارج از مسکو با خبرنگاران آمريکايی گفتگو می کرد، گفت: گرچه روسيه در حال حاضر هيچ طرحی برای اعزام نيرو به عراق ندارد اما اواين امکان را که سربازان روسی تحت فرماندهی آمريکا در عراق کار کنند رد نمی کند.

رئيس جمهوری روسيه برای سخنرانی در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد و ديدار و مذاکره با پرزيدنت بوش در هفته جاری به ايالات متحده سفر خواهد کرد.

رئيس جمهوری روسيه گفت: او مايل است از قطعنامه شورای امنيت سازمان ملل متحد که از سوی آمريکا پيشنهاد شده است به شرط واگذاری نقش عمده ای به سازمان ملل متحد درعراق حمايت کند. در اين قطعنامه اجازه داده شده است نيروهای وسيع تری به عراق اعزام شود.

همچنين، آقای پوتين نگرانی های آمريکا در مورد جاه طلبی های اتمی ايران را تکرار کرد و از ايران مصرانه خواست با امضای پروتکل های در خواستی سازمان بين المللی انرژی اتمی، ايمنی های بين المللی بيشتر را بپذيرد.

انتظار می رود، وقتی که آقايان بوش و پوتين گفتگوهای خود را در استراحتگاه رياست جمهوری در کمپ ديويد آغاز کنند، گفتگو در مورد عراق، ايران و ساير موارد از مسائلی باشند که در دستور کار مذاکرات آنها در روزهای جمعه و شنبه آينده گنجانده شده باشند. رئيس جمهوری روسيه برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل روز چهارشنبه وارد نيويورک خواهد شد.

XS
SM
MD
LG