لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۲

رهبران آمريکا و عراق ، سوء  قصد  نافرجام  روز  شنبه را نسبت به جان يکی از اعضاء  شورای حکومتی انتقالی عراق، محکوم ساختند - 2003-09-21


رهبران آمريکا و عراق ، سوء قصد نافرجام روز شنبه را نسبت به جان يکی از اعضاء شورای حکومتی انتقالی عراق که برای نخستين بار صورت می گيرد، محکوم ساختند. احمد چلبی، که در حال حاضر رياست شورای منصوب آمريکا را بر عهده دارد، طرفداران صدام حسين را مسئول حمله به خانم عقيله هاشمی دانست. پال برمر، مسئول آمريکايی اداره امر عراق، حمله را به خانم هاشمی، بعنوان عملی شنيع و اقدامی ناجوانمردانه محکوم ساخت. مردان مسلح ناشناسی که در کمين نشسته بودند، ناگهان به اتومبيل حامل خانم هاشمی حمله کردند و او را از ناحيه شکم مجروح ساختند. پزشکان می گويند، خانم هاشمی پس از عمل جراحی وضع تثبيت شده ای دارد. در اين حادثه، ۳ تن از محافظان خانم هاشمی مجروح شدند و مهاجمان نيز گريختند.

در رويدادی ديگر، سران سه کشور بريتانيا، فرانسه و آلمان توصيه کرند، هرچه زودتر، حاکميت ملی، به مردم عراق بازگردانده شود و سازمان ملل متحد نيز در اين جريان نقش کليدی ايفاء کند. سران سه کشور، روز شنبه در برلين گرد يکديگر آمدند.

XS
SM
MD
LG