لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۴

در رقابتهای جام ديويس تيم استراليا با نتيجه ۲ به ۱ از تيم سوئيس پيشی گرفت - 2003-09-20


در جهان تنيس، تيم استراليا روز شنبه در شهر ملبورن استراليا در دور نيمه نهايی رقابت های جام ديويس با نتيجه کلی ۲ به ۱ در مقابل سوئيس پيش افتاد، که اين در پی يک پيروزی دشوار در مسابقات دوبل يا ۲ نفره بود.

تيم ۲ نفری استراليايی واين آرتورز و تاد وودبريج در مسابقه با روژه فدرر و مارک روسه از سوئيس با نتيجه نهايی ۶ـ۴، ۶ـ۷، ۷ـ۵، ۴ـ۶، ۴ـ۶ پيروز شد و استراليا حال با برد در ۲ مسابقه و باخت در يک بازی از تيم سوئيسی ها پيشی گرفت. روز يکشنبه در بخش انفرادی در رقابت های جام ديويس ستارگان جهان تنيس - ليتون هيوئيت از استراليا، مرد شماره يک پيشين جهان، و روژه فدرر از سوئيس ـ رقابت خواهند داشت.

در ديگر رقابت نيمه نهايی جام ديويس در روز شنبه، اسپانيا جويای کسب جا در دور فينال است و تيم ۲ نفری الکس کورتخا و آلبرت کوستا به مقابله با تيم آرژانتينی لوکاس آرنولد و اوگوستين کالری ميرود.

اسپانيايی ها در صورت پيروزی در اين مسابقه در مالاگا در اسپانيا به نتيجه کلی ۳ به هيچ دست يافته و تيم خود را راهی دور فينال اين جام ۱۰۳ ساله خواهند کرد که رقابت های دور نهايی از ۲۸ تا ۳۰ ماه نوامبر است.

همچنين روز شنبه در شهر براتيسلاوا در اسلوواکی مايک و باب برايان دوقلو در ست های متوالی در مسابقه دوبل يا ۲ نفره شان در جام ديويس در مقابل کارول بک و دومينيک هرباتی از کشور ميزبان غلبه کردند و ايالات متحده در پی اين پيروزی با نتيجه کلی ۲ بر ۱ از اسلوواکی پيش افتاد. نتيجه اين مسابقه دوبل روی زمين خاک رس ۱ـ۶، ۴ـ۶، ۶ـ۷ بود. اين نخستين باری بود که برايان های دوقلو در جام ديويس راکت بدست ميگرفتند.

روز جمعه اَندی راديک آمريکايی که به تازگی قهرمان تنيس آزاد ايالات متحده شد در مسابقه انفرادی اش در مقابل دومينيک هرباتی از اسلوواکی باخت که اين سومين شکست متوالی او در جام ديويس بود، ضمن اينکه هر ۳ باخت روی زمين خاک رس پيش آمده است. در بخش مسابقات انفرادی جام ديويس بين ايالات متحده و اسلوواکی در روز يکشنبه راديک در مقابل کارول کوچِرا بازی دارد و ماردی فيش آمريکايی با هرباتی رقابت خواهد داشت. S

XS
SM
MD
LG