لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۹

قهرمانی تيم ديترويت شاک در بسکتبال حرفه ای زنان آمريکاWNBA - 2003-09-17


در صحنه بسکتبال زنان در ايالات متحده آمريکا، سه شنبه شب در ورزشگاه شهرک آبرن هيلز در بيرون شهر ديترويت و در برابر يک جمعيت ۲۲ هزار نفری تيم ديترويت شاک در مسابقه سوّم و سرنوشت ساز از سريال سه گانه فينال ليگ بسکتبال حرفه ای زنان ايالات متحدهWNBA با نتيجه ۸۳ به ۷۸ تيم لس انجلس اسپارکس، مدافع عنوان قهرمانی را مغلوب کرده و خود قهرمان شد.

اين پرامتيازترين مسابقه فينال ليگ در تاريخ ۷ ساله آن بود، و خانم روث رايلی با به ثمر رساندن ۲۷ امتياز باشگاه ديترويت را به پيروزی رهنمون شد.

تيم ديترويت شاک در اين فصل بسکتبال حرفه ای زنان آمريکا با ۲۵ برد بيشترين شمار برد را داشت، ضمن اينکه در فصل پيش با باختن در ۲۳ مسابقه بدترين تيم ليگ بود. به عبارت ديگر، باشگاه زنان بسکتباليست شهر ديترويت در مدت تنها يک سال از مکان بدترين تيم به بهترين تيم رسيد.

تيم لس انجلس اسپارکس در مسابقه نخست از سريال سه گانه فينال به راحتی برده بود، ولی در مسابقه هيجان انگيز دوم ديترويت با نتيجه ۶۲ به ۶۱ پيروز شد.

سرمرّبی تيم قهرمان جديد، ديترويت شاک، بيل لمبير است که خود يکی از ستارگان مرد تاريخ بسکتبال حرفه ای در آمريکا به شمار ميرود و زمانی در تيم ديترويت پيستونز بازی ميکرد.S

XS
SM
MD
LG