لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۱

يک سرباز ديگر آمريکائی در عراق کشته شد - 2003-09-15


يک سرباز آمريکائی ديگر در عراق کشته شد. وی دومين قربانی آمريکا طی سفر دو روزه کالين پاول ، وزير امور خارجه آمريکا به عراق به شمار ميرود.

مقامات ارتشی آمريکا اعلام کردند پس از آنکه لشکر يکم زرهی صبح زود امروز با آر پی جی در بغداد مورد حمله قرار گرفت، يکی از سربازان آن واحد مجروح شد و سپس ساعاتی بعد جان باخت. حمله مشابهی که روز يکشنبه در فلوجه بعمل آمد يک کشته و سه مجروح بجای گذاشته است.

و اما درشهرک خالديه که در غرب بغداد قرار دارد مهاجمين، رئيس پليس را بر اثر تيراندازيهای خود مجروح ساختند و حداقل دو نفر از افراد پليس را نيز امروز به قتل رساندند.

در حاليکه چريکها به عمليات و مقاومت خود در برابر نيروهای ائتلاف به رهبری آمريکا ادامه ميدادند ، کالين پاول ، وزير امور خارجه آمريکا از حلبچه که در دويست و پنجاه کيلومتری شمال شرقی بغداد قرار دارد بازديد ميکرد. وی بنای يادبودی را به پنج هزار کُرد که نيروهای صدام حسين آنانرا در سال ١٩٨٨ با گاز به قتل رساندند، تقديم کرد.

در مراسمی بر مزار حدود يکهزار نفر از قربانيان آن فاجعه آقای پاول گفت جهان ميبايست زودتر عليه رهبر برکنار شده عراق وارد عمل ميشد.

آقای پاول از تکريت بوسيله هليکوپتر عازم حلبچه شده بود. در تکريت قبل از طلوع آفتاب سربازان آمريکائی به سه خانه حمله ور شدند و حداقل پنج نفر را که مظنون به تامين هزينه های مالی مهاجمين به نيروهای ائتلاف هستند ، توقيف کردند.

وزير امور خارجه آمريکا امروز پس از توقف کوتاهی در شمال عراق عازم کويت شد. در همين حال شورای امنيت سازمان ملل متحد امروز نيز تشکيل جلسه خواهد داد تا درباره اختلاف نظرهائی که در مورد طرح آمريکا برای عراق بين اعضای آن شورا وجود دارد به بحث و تبادل نظر پردازد. R

XS
SM
MD
LG