لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۴

امروز دو تير به سوی محوطه مسکونی سفارت انگليس در تهران شليک شد - 2003-09-15


يک ديپلمات انگليسی در تهران می گويد امروز دو تير به سوی محوطه مسکونی سفارت انگليس در تهران شليک شد که سومين حادثه در نوع خود در اين ماه محسوب می شود.

سخنگوی سفارت انگليس گفت شاهدان گزارش کرده اند که دو موتور سوار را هنگام تيراندازی به سفارت انگليس ديده اند. هيچکس در اين حادثه آسيب نديد. در سوم ماه سپتامبر به سوی سفارت انگليس در تهران شليک شد و شش روز بعد تيراندازی های تازه ای به سفارت انگليس رخ داد.

در پی بازداشت ماه گذشته يک ديپلمات سابق جمهوری اسلامی در لندن به نام هادی سليمانپور در ارتباط با انفجار مرگبار بمب در مرکز اجتماعی يهوديان در آرژانتين در سال ۱۹۹۴ که به هلاکت ۸۵ نفر منجر شد روابط ايران و بريتانيا تيره شد.

سليمانپور که سفير سابق جمهوری اسلامی در آرژانتين بوده بر اساس يک حکم بين المللی جلب مجرمين بازداشت شد. سليمانپور با پرداخت يک ميليون دلار ضمان فعلا ً از زندان آزاد شده است. دولت اسلامی می گويد اين بازداشت انگيزه سياسی داشته است.

در پی دومين تيراندازی، ديپلماتهای بريتانيائی اعتراضنامه شديداللحنی به وزارت امور خارجه ايران تسليم کردند و در مورد نارسائی تدابير امنيتی در اطراف سفارت انگليس در تهران شکايت کردند. ايران می گويد اين تيراندازی هنگام تعقيب تبه کاران توسط پليس رخ داده و جنبه تصادفی داشته است. R

XS
SM
MD
LG