لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۶

محمد رضا طالقانی رئيس فدراسيون کشتی ايران:  ما مردم دنيا را دوست داريم - 2003-09-12


تيم ملی کشتی آزاد ايران که برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان در شهر نيويورک بسر می برد، در دومين سالگرد واقعه تروريستی يازدهم سپتامبر در محل گراند زيروGround Zero حضور يافتند و با نثار گل به قربانيان يازدهم سپتامبر ادای احترام کردند.

محمد رضا طالقانی رئيس فدراسيون کشتی ايران از طرف کشتی گيران دسته گلی را در مقر گراند زيرو گذاشت و به احترام قربانيان يازدهم سپتامبر، يک دقيقه سکوت اعلام کرد. آقای طالقانی به شرکت کنندگان و خبرنگارانی که در اين مراسم شرکت داشتند گفت: "ما همدردی و همبستگی خود را در اين حادثه ناگوار اعلام می کنيم."

آقای طالقانی افزود: "ايرانيها مردم خوبی هستند و تمام مردم دنيا را دوست دارند". در جواب سئوال خبرنگاری که از او پرسيد: آيا شما فکر می کنيد که مسابقه ايران و آمريکا پلی برای ايجاد رابطه بين دو کشور خواهد بود؟ گفت: "ما مردم دنيا را دوست داريم و بعنوان يک انسان همدردی و همبستگی خود را اعلام می کنيم."

همچنين روز يازدهم سپتامبر يعنی يک روز قبل از شروع مسابقات جهانی قهرمانی کشتی آزاد، روز وزن کشی کشتی گيران بود. ملی پوشان ايرانی از هنگام ورود به آمريکا سخت مشغول به رژيم غذائی هستند تا وزن خود را کم کنند.

به گفته رئيس فدراسيون کشتی ايران، تيم ملی کشتی ايران مشکل جدی وزنی ندارد. در قرعه کشی پنجشنبه شب حريفان کشتی گيران تيم ملی ايران به شرح زير تعيين شدند:

محمد اصلانی در وزن 55 کيلو با کشتی گير ارمنستان
محمد طلائی " 60 " " " آمريکا
علی دبير " 66 " " " بلغارستان
هادی حبيبی " 74 " " " آمريکا
مجيد خدايی " 84 " " " آمريکا
عليرضا حيدری " 96 " " " هلند
عليرضا رضايی " 120 " " " ترکيه

به اين ترتيب کشتی گيران ايرانی در دور اول اين مسابقات با 3 کشتی گير آمريکايی روبرو خواهند شد.

از کشتی های حساس دور اول، مقابله عليرضا دبير قهرمان جهان و المپيک با کشتی گير بلغاری است که از سرسخت ترين حريفان وی محسوب می شود.S

XS
SM
MD
LG