لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۳۱

شارون در هند - 2003-09-08


نخست وزير اسرائيل برای گفت و گو در باره همکاری های دفاعی و تروريسم بين المللی با رهبران هند به دهلی نو رفته است. آريل شارون روز دوشنبه در ميان تدابير امنيتی بسيار شديدی در راس يک هيات ۱۵۰ نفری، شامل وزيران کابينه و دلالان اسلحه وارد پايتخت هند شد. شارون اولين نخست وزير اسرائيل است که به دهلی نو می رود و قرار است در سفر سه روزه خود با آتال بيهاری واج پائی نخست وزير و ديگر مقامات ارشد چين گفت و گو کند. انتظار می رود کشمير، روند صلح خاورميانه ، تروريسم بين المللی و تجارت، در کانون مذاکرات آنها قرار داشته باشد. همچنين انتظارمی رود آنها تعدادی توافق های دوجانبه امضا کنند.

اسرائيل پيشنهاد کرده است تخصص خود را در نبرد با تروريسم با هند تقسيم کند و هشدار می دهد که اين آفت اگر از بين برده نشود می تواند تمدن ها را نابود کند. اين پيشنهاد در نخستين روز ديدار تاريخی آريل شارون نخست وزير اسرائيل از دهلی نو ارائه شد.

ژوزف لاپيد، معاون او به خبرنگاران گفت اسرائيل هند را از حد اکثر حمايت خود از نبرد با تروريسم مطمئن ساخت. وی افزود اسرائيل تکنولوژی پيشرفته ای را که برای نبرد با تروريسم فراهم آورده است با هند تقسيم خواهد کرد. شارون اولين نخست وزير اسرائيل است که به هند سفر می کند. M

XS
SM
MD
LG