لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۱

نوار ويدئوئی که اصابت هواپيماهای جت را به مرکز تجارت جهانی نشان می دهد - 2003-09-07


تنها نوار ويدئوئی که اصابت هواپيماهای جت را به مرکز تجارت جهانی نشان می دهد، در آستانه دومين سالگرد حملات تروريستی يازدهم سپتامبر۲۰۰۱ آماده شده است.

روزنامه نيويورک تايمز که نوار را در اختيار دارد روز يکشنبه گزارش داد پاول هلاوا يک مهاجر چک که کارگر ساختمان سازی است اين تصاوير بی نظير را گرفته است. اين تصاوير فقط اولين هواپيمايی را نشان می دهد که به برجهای درقلو اصابت کرد.

محققان فدرال که هنوز در حال بررسی فروريختن ساختمان ها هستند می گويند که اين نوار ويدئوئی سرعت پرواز جت را هنگام اصابت به ساختمان نشان می دهد. اين نکته می تواند به ما کمک کند بفهميم چرا برجها فروريختند. و چگونه می توانيم ساختمان سازی های آينده را در برابر چنين وقايع فاجعه آميزی حفظ کنيم.

آقای هلاوا ، که در زمان وقوع حادثه در داخل ماشينش در حال رانندگی در بروکلين بود به طور تصادفی دور بين ويدئوئی اش را هنگام اصابت جت به سوی مرکز تجارت جهانی گرفته بود.

او و دوستانش (درحاليکه از عمق فاجعه بی خبر بودند از اسکله نيويورک از طريق تونل عبور کردند و به سوی منهتن ادامه دادند).و زمانی که دومين جت مسافربری ربوده شده از بالای سر آنها عبور کرد و خودش را در توده ای از آتش وانفجار به دومين برج زد آقای هلاوا و دوستانش در چند قدمی مرکز تجارت جهانی بودند.

a

XS
SM
MD
LG