لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۷

فدراسيون کشتی ايران: ايران بدون محمد طلايی و همراهان به آمريکا نمی رود - 2003-09-06


فدراسيون کشتی ايران روز شنبه اعلام کرد : در صورت صادر نشدن ويزاى "محمد طلايی" کاپيتان تيم ملی کشتی آزاد ايران و شش تن از داوران و همراهان از سوى سفارت آمريکا در ترکيه ، تيم ايران به مسابقه هاى قهرمانی کشتی آزاد سال ۲۰۰۳ جهان در نيويورک نخواهد رفت .

به گزارش خبرگزاری ايرنا،اين مطالب در جلسه اى که صبح روز شنبه با حضور رئيس ، نايب رئيس ، دبير، رئيس کميته داوران و رئيس روابط عمومی فدراسيون کشتی در محل اين فدراسيون تشکيل شد، عنوان گرديد. جريان از اين قرار است که با پيگيرى هاى پی در پی فدراسيون کشتی و تماسهاى مکرر اين فدراسيون با فدراسيون بين المللی کشتی / فيلا/ ، سفارت آمريکا در آنکارا صدور ويزاى ۱۷ نفر از اعضاى تيم اعزامی ايران به مسابقه هاى قهرمانی کشتی آزاد سال ۲۰۰۳ جهان را تاييد کرده و تا صبح شنبه هنوز ويزاى محمد طلايی کاپيتان تيم و تنی چند از داوران و همراهان صادر نشده است که اين امر مورد اعتراض فدراسيون کشتی ايران قرار گرفته است.

در اين رابطه فدراسيون کشتی اعتراض خود را به رافی مارتينتی رئيس فيلا و سفارت آمريکا در آنکارا اعلام کرده و يادآور شده است که اگر تا روز دوشنبه که تيم ايران به استانبول خواهد رفت ، ويزاى محمد طلايی و شش نفر ديگر صادر نشود، از رفتن به نيويورک خوددارى خواهد کرد.

محمد رضا طالقانی در اين رابطه گفت : ما تا کنون تمام تلاش خود را بکار برده و به مقررات تدوين شده از سوى آمريکايی ها احترام گذاشته ايم و براى اينکه اين امر ثابت شود، با تمام اعضاى معرفی شده به کميته برگزارى رقابتهاى قهرمانی کشتی آزاد براى دريافت ويزاى نفرات باقی مانده و اعزام به نيويورک ، راهی استانبول خواهيم شد، اما اگر آمريکايی ها پاسخ اين همکارى را با عدم همکارى بدهند، به آمريکا نخواهيم رفت .

وى يادآور شد: تيم ايران هرگز بدون کاپيتان خود به آمريکا نخواهد رفت و اميدوارم که مسئولان سفارت آمريکا تا زمان اعزام تيم به استانبول، مشکل ويزاى طلايی و ساير نفرات تيم را حل کنند تا تيم ايران بدون دردسر راهی نيويورک شود.

طالقانی در اين رابطه گفت: ساعت ۱۵ امروز (بوقت تهران) يک جلسه اضطرارى با آقاى مهندس مهرعليزاده رياست سازمان تربيت بدنی خواهيم داشت تا موضع نهايی سازمان در اين رابطه مشخص شود. وى خاطرنشان کرد: در نامه اى که فدراسيون کشتی آمريکا به فدراسيون کشتی ايران ارسال کرده ، ضمن تاييد صدور ويزاى ۱۷ نفر از اعضاى تيم ايران، تاکيد کرده است که صدور ويزاى ساير نفرات در حال بررسی است.S

XS
SM
MD
LG