لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۲۳

ترور آيت الله محمد باقر حکيم و واکنش جمهوری اسلامی، پويا ارجمند - 2003-09-04


مقاله از پويا ارجمند

پس از آنکه عبدالمجيد خوئی بدست گروه تندرو و افراطی مقتدا صدر در مرقد حضرت علی (ع) به شهادت رسيد . موجی از نگرانی نسبت به جان علما و مراجع در ميان مسلمانان شيعه ايجاد شد . اگر در آنروز برخی از افرادی که امروز بصورت مادری دلسوز برای فرزندی از دست رفته درآمده و مجالس سوگواری ترتيب می دهند ، قدری با تدبير و بدور از هوس خويش مصالح شيعيان را در نظر می گرفتند در حقيقت وقوع چنين حوادثی کمتر محتمل می شد .

مگر عبدالمجيد خوئی ، اين روحانی وارسته شهيد نشد ، چرا مدعيان رهبری شيعه در آن موقع اين زنگ خطر را جدی نگرفتند و بجای دفاع از اصل دين و شريعت ، تنها به هواداری و جانبداری از هوسها و احساسات غير مشروع ، پرداختند .

رژيم جمهوری اسلامی و رهبران بی تدبير آن هر روز که حادثه ای جديد پيش می آيد به فکر تفسير و تحليل عجيب که با بی انصافی تمام همره است ، دست می زنند . پيشداوری ، سانسور اخبار و اطلاعات ، مطمئنا برای بيش از سه ميليون ايرانی که به اينترنت دسترسی دارند و برای بيش از ۲۰ ميليون نفری که به ماهواره ها وصل هستند ، خيلی کم اثر است و اگر خيلی بتواند اثر بگذارد همان افراد قليل و کم ارزشی است که نافشان به اين انقلاب بسته شده است و الا جوانهای ايرانی از دنيا دوست ندارند تحليلی غير منطقی داشته باشند و مطمئنا آنچه تلويزيون جمهوری اسلامی سعی بر ديکته کردن آن دارد در ذهن و منش جوانان جائی ندارد .

ترور محمد باقر حکيم چيزی نبود که بگوييم به نفع شخصی جزء افرادی که می خواهند مانع از داشتن آرامش و امنيت در عراق هستند ، انجام گرفته . رئيس جمهوری آمريکا در بيانيه ای پر مغز بر اين نکته مهم تاکيد کردند که عاملان اين جنايت شريرانه تروريستی بايد گرفتار مجازات جنايتی که انجام داده اند شوند . در اينحال که دنيا به دنبال برقراری امنيت و پيگيری حادثه تروريستی است ، رژيم ملايان که گويا لباس عثمانی پيدا کرده می خواهد از آب گل آلود ماهی بگيرد ولی بايد بداند که دست ناپاکی که اين جنايت را انجام داده در همان دامنی رشد کرده که حادثه های تروريستی نيويورک ، انفجار رستورنهاو اماکن عمومی يهوديان در اسرائيل و بالی اندونزی و شهادت عبدالمجيد خوئی ايجاد کرده است .

چيزی که برای همه امروز روشن است اينست که " رژيم جمهوری اسلامی همواره به دنبال بهره برداری حوادث مختلف به نفع خود است ، اگر جائی انفجاری صورت بگيرد ، کسی بميرد ، اصلا دنبال بررسی اين نيست که با اين حادثه ريشه ای برخورد شود و عاملان آن مجازات شوند ، بلکه بدنبال تفسير و تحليلی خلاف واقع برای توجيه نظريات بی ارزش خود است ."

اصولا افرادی حاکم بر ايران " به دنبال خر مرده می گردند که نعلش را بکشند " والا در مقابل جناياتی که در هند و پاکستان بر عليه مسلمانان و بخصوص شيعيان می شود زبان در دهان گرفته اند و لبخند نثار مقامات بعضا حامی اين جنايات آن ديار می کنند .

XS
SM
MD
LG