لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۷

افزايش نقش سازمان ملل متحد در باز سازی عراق پس از جنگ - 2003-09-03


يک مقام بلند پايه ايالات متحده می گويد دولت آقای بوش در صدد يافتن راه حلهای تازه است تا نقش سازمان ملل متحد را در باز سازی عراق پس از جنگ افزايش دهد.

مقامات رسمی آمريکائی می گويند افزايش نقش سازمان ملل متحد در حکومت عراق سبب مشارکت بيشتر و آسانتر ساير کشورهای جهان در برنامه جهانی "حفظ صلح عراق" است.

بعضی از مقامات که خواسته اند نام آنان فاش نشود، می گويند بزودی آقای بوش طرح خود را در اين زمينه به سازمان ملل متحد ارائه خواهد داد.

طرح گسترش همکاری ارائه شده از جانب آقای بوش، روز چهار شنبه دوم سپتامبر و چند ساعتی پس از انفجار ماشين حامل بمب که در خارج از دفتر اصلی مرکز پليس بغداد رخ داد، ارائه شده است.

در جريان اين بمب گذاری يک افسر پليس بغداد کشته و در حدود 12 نفر مجروح شدند.

در همين حال هزاران تن از مردم عراق در مراسم سوگواری آيت اله محمد باقر ال حکيم که در شهر نجف بر گذار شد، شرکت کردند.

برادرآيت اله محمدباقرال حکيم، که بعنوان مشاور دولتی حکومت از جانب آمريکا منصوب شده است، ضمن سخنانی در مدح آيت اله فقيد، نيروهای ائتلاف برهبری آمريکا را مسئول عدم وجود قانون و نظم دانسته و بطور جدی از نيروهای مذکور خواست تا عراق را ترک گفته و باشغال اين کشورپايان دهند.

"پال برمر" يکی از مديران بلند پايه آمريکا در عراق گفت نيروهای ائتلاف برهبری آمريکا، طرح افزايش سی هزار پرسنل جديد به نيروی پليس عراق را دارند.

در حال حاظر نيروی پليس عراق شامل 37 هزار تن می باشد.

قرار است پليس عراق در مبارزه عليه "عمليات تروريستی" مورد استفاده قرار گيرد.T

XS
SM
MD
LG