لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۵

عنوان ششمی تيم ايران با پيروزی در برابر آلمان قطعی شد - 2003-08-30


در ادامه‌ برگزاری هشتمين روز از مسابقات واليبال جوانان جهان، تيم ملی ايران توانست با پيروزی مقابل تيم ملی آلمان ، عنوان ششمی خود را قطعی كند.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، تيم ايران عصر امروز در يك بازی پرافت و خيز در برابر آلمان توانست اين تيم را با حساب ۳ بر ۲ با نتايج ۲۵ بر ۲۲، ۲۳ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۱، ۲۰ بر ۲۵ و ۱۵ بر ۱۲ از پيش ‌روی برداشته و برای كسب عنوان پنجم يا ششمی پيش از ظهر فردا به مصاف تيم ملی روسيه برود.

تيم بلغارستان نيز پيش از اين بازی با نتيجه‌ ۳ بر يك و با حساب ۲۱ بر ۲۵، ۲۷ بر ۲۵، ۲۰ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۲۱ بازی را به تيم لهستان واگذار كرد و به اين ترتيب تيم لهستان هم اكنون يكی از فيناليست‌هاست.

در پايان ديدار تيم‌های ايران و آلمان، فرانس اشميت بازرس فدراسيون جهانی واليبال گفت: از پيشرفت فعلی واليبال ايران بسيار خشنود هستيم، اين در حالی است كه تيم‌های مصر و هند نيز در كنار تيم ايران توانسته‌اند در مقايسه با تيم‌های اروپايی به پيشرفت قابل توجهی دست يابند.

اشميت گفت: تيم‌های آسيايی قطعا می ‌توانند همانند تيم كره و ژاپن خود را به سطح جهانی برسانند و با تيم‌های اروپايی و آمريكايی مقابله نمايند. وی در پايان افزود: با توجه به سطح پيشرفت واليبال آسيا، ايران و ديگر كشورهای آسيايی می ‌توانند طی سالهای آينده ميزبانی مسابقات جهانی را داشته باشند. S

XS
SM
MD
LG