لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۹

حمله هليکوپترهای اسرائيل به يک اتومبيل در غزه - 2003-08-26


هليکوپترهای اسرائيلی موشکهائی به سوی يک اتوموبيل در شمال شهر غزه پرتاب کردند، دست کم يک تن را کشتند و بيش از ٢٠ نفر را مجروح کردند. شاهدان می گويند حمله که هدف ظاهری آن يک عضو گروه افراطی فلسطينی حماس بود، اتومبيل را درهم کوبيد اما سرنشينان آن توانستند بگريزند. به گفته شاهدان مردی که به قتل رسيد و کسانی که زخمی شدند، رهگذر بودند. از پنجشنبه گذشته اين سومين حمله اسرائيل در غزه تلقی می شود.

حملات پس از آن آغاز شد که حماس و جهاد اسلامی مسئوليت انفجار بمب در يک اتوبوس در بيت المقدس را پذيرفتند. در اين انفجار که هفته پيش صورت گرفت، ٢١ تن کشته شدند.

پيشتر، نخست وزير تشکيلات خود گردان فلسطين گفت اسرائيل با موافقت با رفتن تند روهای يهود به حرم الشريف موجب تشديد خشونت می شود. محمود عباس اين نظر را روز سه شنبه و يک روز پس از آن ابراز داشت که پليس اسرائيل با مسلمانانی که گويا سعی داشتند گروهی از غير مسلمانان را از وارد شدن به محل باز دارند درگير شد.

اسرائيل اخيرا برای نخستين بار در مدت نزديک به سه سال آنجا را به روی غير مسلمانان دوباره بازکرد. آقای عباس می گويد سياست اسرائيل نسبت به حرم الشريف زمينه را برای نفاق و خشونت فراهم می آورد. R

XS
SM
MD
LG