لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۷

با شکست دادن ونزوئلا تيم ملی واليبال جوانان ايران به دور نيمه نهايی راه يافت - 2003-08-25


در ادامه‌ برگزاری دوازدهمين دوره‌ مسابقات واليبال جوانان جهان تيم ايران، ونزوئلا را مغلوب خود كرد و به دور نيمه نهايی راه يافت. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)؛ تيم ملی ايران كه سومين ديدار خود را مقابل تيم ونزوئلا در مرحله‌ مقدماتی برگزار می ‌كرد توانست با حساب ۳ بر يك و با نتايج ۲۰ با ۲۵، ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر 20 شكست دهد.

تيم ملی ايران كه گيم اول را با حساب ۲۵ بر ۲۰ واگذار كرد. همچنان در توپ گيری داخل ميدان، دفاع روی تور و سرويس با ضعف مواجه بود و امتيازهای بسياری را در اثر همين نقاط ضعف از دست داد.

اما در گيم دوم دقت عمل بيشتری به خرج داد و پابه ‌پای تيم ونزوئلا امتيازهای خود را تا امتياز ششم حفظ كرد. از اين امتياز به بعد توانست بر روحيه‌ خود مسلط شود و تا امتياز ۲۰ با حمايت تماشاچيان جهان از تيم ونزوئلا جلو باشد. تيم ايران در اين زمان كاملا بر روحيه‌ خود مسلط شد و تا امتياز ۲۵ امتيازی را به ونزوئلا واگذار نكرد.

گيم سوم در حالی شروع شد كه ونزوئلا با تضعيف روحيه مواجه بود و كماكان ۶ امتياز از ايران عقب ماند. روحيه‌ ضعيف اين تيم سرويس‌های ضعيفی را به دنبال داشت تا سرانجام اختلاف امتياز ونزوئلا با ايران به ۱۰ رسيد تا نتيجه با حساب ۲۵ بر ۱۸ به سود ايران پايان يافت.

XS
SM
MD
LG