لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۰

وزير دفاع آمريکا:  فرماندهان آمريکايی در عراق در حال حاضر ازتعداد نفرات خود در عراق راضی هستند - 2003-08-21


دانلد رامسفلد ، وزير دفاع آمريکا می گويد با وجود بمباران مرگبار دفاتر مرکزی سازمان ملل متحد در بغداد ، فرماندهان آمريکايی در عراق در حال حاضر ازتعداد نفرات خود در عراق راضی هستند.

آقای رامسفلد اين سخنان را روز چهار شنبه در هندوراس پس از انجام گفتگو با پرزيدنت ريکاردو" مادورو" پيرامون مسائل امنيتی اظهار داشت.

وزير دفاع امريکا گفت، پال ولفوويتز،قائم مقام وزارت دفاع آمريکا، با فرماندهان درعراق صحبت کرده است و آنها به اين نتيجه رسيده اند که تعداد نيروی ارتشی در عراق مناسب است. خبر گزاری آسوشيتد پرس به نقل از آقای رامسفلد گزارش می دهد که با اين حال، توان نيروهای آمريکايی در عراق به طور مرتب تحت ارزيابی قرار می گيرد. ايالات متحده امريکا بيش از ۱۳۹ هزار سرباز درعراق دارد. هزاران نفر ديگر از کشورهای ديگر هستند.

آقای رامسفلد، وزير دفاع آمريکا، به سربازان آمريکايی گفت که نه تنها عراق و افغانستان ، بلکه آمريکای مرکزی و جنوبی نيز به توجه کشورهايي که متعهد به پيکار با تروريسم هستند نياز دارند.

وزير دفاع آمريکا گفت که در آمريکای لاتين، هم، تروريست، گروگان گير و قاچاق چی مواد مخدر وجود دارد. آقای رامسفلد افزود که گاهی اوقات اين نقشها با يکديگر تنيده می شود وبنابراين جنگ با تروريسم واقعاً يک تلاش جهانی است.

ديدار آقای رامسفلد از هندوراس به سفر دو روزه او به آمريکای مرکزی و جنوبی پايان می بخشد. روز سه شنبه ، وزير دفاع از بوگوتا ديدار کرد. در اين ديدار او با پرزيدنت" آلوارو اوريب " و ساير مقام های کلمبيا حول مبارزهء اين کشور عليه مواد غير قانونی و گروه های شورشی تبادل نظر کردند.

XS
SM
MD
LG