لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۰

نخستين زن دوچرخه سوار ايرانی وارد نيويورک شد - 2003-08-21


"پوپه مهدوى نادر"، نخستين زن دوچرخه سوار ايرانی که با شعار "عشق ، دوستی و صلح جهانی "، از حدود پنج ماه قبل سفر خود به دور دنيا را آغاز کرده است ، عصر ديروز (چهارشنبه ) وارد نيويورک شد.

به گزارش خبرگزاری ايرنا، "مهدوى نادر"، در گفت و گو با خبرنگار اين خبرگزاری در مقابل مقر سازمان ملل در نيويورک ، اهداف سفر خود را حمايت از کودکان يتيم ايرانی و جمع آورى کمک براى آنان ، ارتباط با زنان ، دختران و جوانان کشورهاى مختلف و دادن پيام آنها به زنان ، دختران و جوانان ايرانی و مشاهده تجلی خداوند در طبيعت ذکر کرد.

وى گفت : تنها حامی من در اين سفر خداوند متعال بوده است و بطور اتفاقی مورد کمکهاى شهروندان کشورهاى مختلف قرار گرفته ام . نخستين زن دوچرخه سوارى که دور دنيا را رکاب مي زند، گفت : من سفرم را در روز اول فروردين ۲۱( مارس ۲۰۰۳ ) آغاز کردم و به دليل حمله آمريکا به عراق و ناامنی در مسير اوليه که ترکيه ، يونان و ايتاليا در نظر گرفته شده بود، به تهران برگشتم و دو سه هفته بعد با هواپيما به رم رفتم و مسير خود را از واتيکان شروع کردم .

وى گفت : از آنجا که من فردى مسلمان هستم ، سفرم به مکه و زيارت خانه خدا ختم خواهد شد. مهدوى نادر، پس از طی ايتاليا، فرانسه و انگليس ، وارد شهر بوستون در آمريکا شد و در اين کشور پس از عبور از ايالتهاى ماساچوست و کنتيکت ، وارد نيويورک شده است .

وى تاکنون نزديک به دو هزار و۸۰۰ کيلومتر رکاب زده و سرعت وى به طور متوسط، روزانه ۷۰ تا۸۰ کيلومتر بوده است . اين دوچرخه سوار زن ايرانی ، پس از گذر از ايالتهاى مريلند، واشنگتن ، آتلانتا، کاليفرنيا و سياتل، به سفر خود ادامه داده و راهي ژاپن خواهد شد. نيوزلند، چين ، هند، عمان و عربستان سعودى ، مسيرهاى بعدى اين سفر خواهد بود که نزديک به يک سال به طول خواهد انجاميد.

وى ، ازدواج و تشکيل خانواده را از ديگر اهداف خود در زندگيش که هفته گذشته وارد سی امين سال آن شد، دانست . مهدوى نادر، پارچه بزرگی را که شعار "عشق ، دوستی و صلح جهانی " به زبانهاى مختلف بر آن نقش بسته است ، با خود حمل می کند که در روى آن گروه کثيرى از شهروندان کشورهاى مختلف براى وى آرزوى موفقيت کرده اند.

نخستين زن دوچرخه سوار ايرانی ، گفت که در جريان طي اين مسير، به صعود از قله هاى معروفی مانند "مومبلان " در فرانسه ، "مائوناکئانا" در هاوايی ، "فوجي ياما" در ژاپن و "مونت کوک " در نيوزيلند خواهد پرداخت . اين زن دوچرخه سوار ايرانی که رشته هاى اصلی ورزشی وى را "فول کنتاکت " که يک رشته رزمی است ، سوارکارى و کوهنوردى تشکيل مي دهند، يکي از خاطرات خود را در جريان اين سفر تلاش سارقين براى ربودن کيف پول خود عنوان کرد که وى با استفاده از اين رشته رزمی سارقين را وادار به فرار کرد. وى گفت که ، مردم فرانسه بهترين برخورد را با وى داشته اند. خانم مهدوى نادر همچنين ابرازاميدوارى کرد که بتواند به قطب شمال سفر کند.

آدرس سايت اينترنتی پوپه مهدوی نادر به زبان انگليسی:www.mahdavinader.com می باشد.

XS
SM
MD
LG