لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۳۱

دولت آمريکا می گويد فرانسه نبايد در توافق بين ليبی و خانواده قربانيان پان آمريکن مانع ايجاد کند - 2003-08-19


دولت بوش می گويد فرانسه نبايد در توافقی که بين دولت ليبی و 270خانواده قربانيان پروازشرکت 103 هواپيمائی پان آمريکن به عمل آمده مانع ايجاد کند. به دنبال پذيرش مسئوليت عواقب حادثه بمب گذاری در هواپيمای مسافر بری پان آمريکن از سوی ليبی، که به حادثه ( لاکربی ) شهرت يافته است شورای امنيت سازمان ملل متحد نيز، قصد دارد لغو تحريم ها ی موجودعليه آن دولت را مورد مطالعه قرار دهد.

دولت ليبی همچنين بر اساس اين توافق، پذيرفته است تا مبلغ دو ميليارد و هفتصد ميليون دلار به عنوان غرامت به خانواده های قربانيان اين حادثه به پردازد. حال به دنبال اين توافق دولت فرانسه نيز برای حادثه بمب گذاری در هواپيمای فرانسوی که در آسمان کشور آفريقائی نيجر در سال1989 منفجر شدغرامت های بيشتری را از ليبی مطالبه می کند.

ريچارد باچر، سخنگوی وزارتخارجه آمريکا در همين رابطه گفت، خانواده های قربانيان لاکربی بيش از آنچه که انتظار می رفت برای اجرای عدالت در انتظار به سر بردند که حالا بشود در کار آنان کارشکنی کرد. وی همچنين اضافه کرد که دولت فرانسه در سال 1989 به سازمان ملل متحد گزارش داد که آن از توافق به عمل آمده با ليبی راضی است.S

XS
SM
MD
LG