لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۷

خريد های بدون عوارض گمرکی - 2003-08-14


بسياری از خريداران با ديدن واژه مغازه بدون عوارض گمرکی دچار اشتباه و سر در گمی می شوند. مسافران فکر می کنند آنچه که آنها در مغازه های بدون عوارض گمرکی می خرند هنگام بازگشت به کشور خودشان و ترخيص از گمرک، عوارضی به آن کالا ها تعلق نمی گيرد.

اما اين حقيقت ندارد. اجناسی که در مغازه های بدون عوارض گمرکی فروخته می شوند تنها در کشوری که آن مغازه واقع است گمرک و ماليات به آنها تعلق نمی گيرد. بنابر اين، اگر خريد های شما از مبلغ معافيت شخصی تان بالاتر برود، اجناسی که شما در مغازه بدون عوارض گمرکی، خريداری کرده ايد صرفنظر از اينکه مغازه در آمريکا باشد يا در خارج ، به طور يقين ، مشمول عوارض گمرکی خواهند شد.

اجناسی که در مغازه های بدون عوارض گمرکی در يک کشور خارجی خريداری می شوند مشمول عوارض گمرکی و ساير محدوديت های قانون آمريکا هستند( برای مثال، تنها يک ليتر مشروب الکی معافيت گمرکی دارد).

اما شما می توانيد اين اجناس را در داخل معافيت شخصی تان بگنجانيد. هدف از فروش اجناس در مغازه های بدون عوارض گمرکی اينست که آنها را به خارج از آن کشور منتقل کنيد و نمی توانيد آنها را در کشوری که خريد تان را آنجا انجام داده ايد استفاده کنيد، بپوشيد، بخوريد، بنوشيد و غيره .

اجناسی هم که در مغازه های بدون عوارض گمرکی آمريکا می خريد در صورتی که آنها را به ايالات متحده بياوريد نيز مشمول عوارض گمرکی آمريکا می شوند.

برای مثال، اگر شما درمغازه بدون عوارض گمرکی نيويورک قبل از وارد شدن به کانادا يک ليتر مشروب الکلی بخريد و مجدداً آن را به آمريکا برگردانيد احتمالاً اين کالا مشمول عوارض گمرکی و ماليات بر در آمد خواهد بود.

XS
SM
MD
LG