لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۷

وبلاگی برای زهرا كاظمی - 2003-08-14


(( زهرا كاظمی دات كام)) عنوان وبلاگی است كه اخيرا توسط يكی از روزنامه نگاران ساكن ايران برای پيگيری خبرها و تحليل های مربوط به مرگ زنده ياد زهرا كاظمی راه اندازی شده است.

نويسنده اين وبلاگ كه اكبر هاشمی نام دارد از روز هفتم مرداد ماه سال جاری تا كنون كوشيده است تمامی خبرها و نظرهای مربوط به خانم كاظمی را به صورتی منسجم و منظم در وبلاگ مورد اشاره انتشار دهد.

زهرا كاظمی ، خبرنگار و عكاس ۵۴ ساله ايرانی – كانادايی ، حدود يك ماه پيش بر اثر ضربه وارد آمده بر سرش در زندان های ايران در گذشت. او مدرك دكترای سينمای خود را از دانشگاه سوربن پاريس دريافت كرده بود و برای سال ها با نشريات معتبر كانادايی همچون (( رستوورسو)) همكاری می كرد.

اكبر هاشمی هدف از راه اندازی اين وبلاگ را اينگونه تشريح می كند: (( همان اولين دقايقی که خبر مرگ زهرا کاظمی خبرنگار ايرانی را بر روی شبکه قرار می داديم تصميم گرفتم وبلاگی برای درج اطلاع رسانی در مورد مرگ اين خبرنگار ايرانی راه اندازی کنم . اما بنا به دلايلی و به توصيه دوستان از اين تصميم صرفنظر کردم . امروز که ديگر شايعه جاسوس بودن زهرا کاظمی از سوی مراجع رسمی کشور کاملا رد شده است می خواهم با اطلاع رسانی بی طرفانه پيرامون مرگ اين خبرنگار ايرانی از مطالبات خبرنگاران ايرانی در شرايط سخت فعلی دفاع کنم. از همه هموطنانم درخواست می کنم با ارسال هر گونه خبری در مورد زهرا کاظمی خود را در احقاق حقوق خبرنگاران و زنده نگاه داشتن ياد آنان شريک کنند.))

او در ادامه می افزايد: (( اين وبلاگ متعلق به همه روزنامه نگاران ايران است. برای شروع اخباری را که از روز اول در ۲ خبرگزاری تقرِِيبا مستقل ( ايلنا و ايسنا) در مورد زهرا کاظمی منتشر شد را برای اطلاع می آورم . البته تمايل داشتم دِيگر اخبار سايتها ی خبری را هم بياورم اما به آرشيو آنها دسترسی نداشتم. از دوستانی که به آرشيو اين اخبار دسترسی دارند تقاضا می کنم اخبار يا تصاوير را برای وبلاگ زهرا کاظمی دات کام ارسال کنند. ))

وبلاگ (( زهرا كاظمی دات كام)) در اين آدرس قابل دسترسی است:

http: //www.zahra-k.persianblog.com

XS
SM
MD
LG