لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۰

كاهش تعداد صفحات روزنامه های اصلاح طلب ايران در پی تحصن ديروز خبرنگاران - 2003-08-09


امروز روزنامه هاي اصلاح طلب (( ياس نو )) ، (( همبستگي)) و (( آفتاب يزد)) به دليل حضور روز گذشته خبرنگارانشان در تحصن انجمن صنفي روز نامه نگاران ايران به ترتيب در چهار ، چهار و هشت صفحه منتشر شدند.

ديروز به مناسبت روز خبرنگار حدود 500 نفر از خبرنگاران و روز نامه نگاران ايرانی با تجمع در محل انجمن صنفی روزنامه نگاران ايران نسبت به فشارها و محدوديت هايی كه بر رسانه ها در اين كشور اعمال می شود اعتراض كرده بودند.

روزنامه همبستگی امروز در مطلبی با اشاره به كم شدن تعداد صفحاتش مي نويسد: (( به خاطر حضور همكاران روزنامه در مراسم گراميداشت ياد و خاطره شهيد صارمی خبرنگاری كه به دست حاكمان طالبان در افغانستان به شهادت رسيد و همچنين اعلام و ابراز همبستگي با روزنامه نگاران زندانی و خطراتی كه اصحاب قلم را تهديد مي كند همكاران روز گذشته از حضور در روزنامه خودداري ورزيدند بناچار روزنامه در چهار صفحه انتشار يافت. ))

روزنامه (( ياس نو)) نيز در مطلب كوتاهی كه بالای لگوی روزنامه و به رنگ قرمز به چاپ رسانده ، نوشته است: (( به دليل حضور اكثر خبرنگاران در مراسم و تجمع اعتراض آميز روز خبرنگار ، امروز امكان چاپ روزنامه در 16 صفحه ميسر نشد.))

روزنامه های اصلاح طلب تهران اصولا هر روز بين 12 تا 16 صفحه منتشر می شوند.b

XS
SM
MD
LG