لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۷

سايت اينترنتی كاوه گلستان راه اندازی شد - 2003-08-07


سايت اينترنتی زنده ياد كاوه گلستان ، عكاس و فيلم بردار برجسته ايرانی، سر انجام پس از گذشت چهار ماه از در گذشت او به زبان انگليسی راه اندازی شد.

كاوه گلستان ، متولد 1329 ش. ، سيزدهم فروردين ماه سال جاری در حاليكه به همراه تيمی از خبرنگاران تلويزيون بی بی سی قصد تهيه فيلمی خبری از شمال عراق را داشت به روی مين رفت و جا درجا در گذشت.

در سايت گلستان ، زندگی نامه و تعدادی از عكس ها ، فيلم ها و دست نوشته های او به مخاطبان عرضه شده است. برای مثال در بخش عكس ها ، تصاويری كه آن هنرمند فقيد طی سال ها فعاليت خستگی ناپذير خود از موضوعاتی چون انقلاب ، جنگ ايران و عراق ، وقايع كردستان ، كارگران، روسپيان و . . . برداشته است به نمايش گذارده شده.

در قسمت دست نوشته ها نيز می توان به مطالبی كه كاوه گلستان در مورد عكاسی در دوران قاجار و نيز عكسبرداری لارنس لاكهارت ، عكاس انگليسي، از ايران نگاشته اشاره كرد.

ليلی گلستان، خواهر مرحوم گلستان، در خصوص اين سايت می گويد: (( هدف ما از راه اندازی اين پايگاه اينترنتی شناسايی هرچه بيشتر و بهتر كاوه گلستان به آنانی است كه با او زياد آشنا نبوده اند، خصوصا جوانتر ها. در واقع ما بر آن بوده ايم كه با به نمايش گذاردن گلچينی از عكس هايی كه او از موضوعات گوناگونی برداشته ، جايگاه واقعی كاوه را در عكاسی خبری ايران تبيين كنيم.))

وقتی از او می پرسم با اين اوصاف تصور نمی كنيد كه انتشار مطالب تنها به زبان انگليسی در اين سايت خللی دراهداف شما ايجاد كند؟ تصريح می كند: (( بله حق با شماست. من هم زمانيكه سايت قرار بود راه اندازی بشود به اين مسئله اشاره كردم و تصور می كنم كه مطالب بايد به دو زبان فارسی و انگليسی ارائه شود.))

آدرس سايت اينترنتی كاوه گلستان چنين است:

www.kavehgolestan.com

آرش ايرانی برای واحد اينترنت، بخش فارسی صدای آمريكا

XS
SM
MD
LG