لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۴

آرنولد شوارتزِ نِگر  می خواهد فرماندار کاليفرنيا شود - 2003-08-07


مايک سوليوان، صدای آمريکا

هنرپيشه معروف فيلم های پرحادثه ای و پرخرج، آرنولد شوارتز نگر، با ظاهر شدن در شوی پر بيننده "تونايت" اعلام کرد که در فهرست نامزدهای انتخاباتی که برای خلع گری ديويس، فرماندار کنونی و انتخاب فرماندار جديد برگزار می شود، ثبت نام خواهد کرد.

هنرپيشه اتريشی تبار و جمهوريخواه، در شوی جی لِنو، گفت که می خواهد در "ساکرامنتو" مرکز ايالت کاليفرنيا، دست به «نظافت» بزند. رای دهندگان در 7 اکتبر بايد تصميم بگيرند که آيا می خواهند فرماندار دموکرات آنها همچنان به کار خود ادامه دهد، و يا کس ديگری بجای او بنشيند.

آرنولد وقتی که سال گذشته از يک رای گيری محلی برای افزايش بودجه فعاليت های فوق برنامه برای شاگردان مدارس حمايت کرد، نشان داد که علاقه به ورود به سياست دارد.

تاکنون بيش از سيصد نفر فرم شرکت در انتخابات هفتم اکتبر را دريافت کرده اند و تا شنبه وقت دارند که تقاضای خود را برای نامزدی مقام فرماندار کاليفرنيا رسماً به ثبت برسانند.

سناتور "دايان فاينستين" که از حزب دموکرات، بيشترين حمايت را برای انتخاب شدن داشت، گفته است در اين انتخابات شرکت نخواهد کرد و از مردم خواسته که در انتخابات برای برکناری گری ديويس، رای منفی بدهند. آخرين نظرسنجی ها حاکی از آن است که اکثريت کاليفرنيايی ها، با درصد اختلاف کوچکی، خواهان بيرون کردن آقای ديويس هستند.

نظر خواهی ماه ژوئيه می گويد که آرنولد از 15 درصد آرای رای دهندگان برخوردار می شود، و بخت شهردار سابق لس آنجلس ريچارد ريوردان، که او نيز از حزب جمهوريخواه است، 21 درصد است.پيتر کاميو، نامزد «حزب سبز» که نظر سنجی، حاکی از 8درصد رای برای اوست می گويد که ورود آقای شوارتز نگر، همه محاسبات را به هم می ريزد.

XS
SM
MD
LG