لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۳

حکم دادگاه برای يکی از عاملين بمبگذاری در بالی - 2003-08-07


يک دا دگاه اندونزی که بشدت تحت محافظت قرار دارد، روز پنج شنبه اولين رای خود را در ارتباط با جريان بمب گذاری مرگبار سال گذ شته بالی صادر خواهد کرد.

آمروزی که به شرکت در بمب گذاری بالی اقرار کرده ا ست، در هنگام ورود بدادگاه شهر بالی در حا ليکه مشتش را در هوا تکان می داد فرياد الله واکبر سرداد.

بمبگذار در حاليکه لبخند ابلهانه ای بر لب داشت وارد دادگاه شد. آمروزی بدليل کمک به طرح نقشه، برنامه ريزی و عملی کردن عمليات تروريستی بمبگذاری اکتبر سال گذشته که منجر بقتل دويست و دو نفر از مرد م که عمدا تا توريست بودند انجاميد، متهم شده است.

آمروزی باين مسئله که وی بگروه تروريستی جماعت اسلاميه متعلق است اعتراف نکرد. اين گروه متهم به بمب گذاری سال گذشته بالی است.

بگفته مسئولين، جماعت اسلاميه که مسئوليت بمبگذاری هتل ماريوت جاکارتا را که طی آن ده نفر کشته و صدو پنجاه نفر مجروح شدند بعهده گرفته، در ارتباط با شبکه تروريستی القاعده است. يک فرد نا شناس در تماس تلفنی با روزنامه سنگاپوری استريت تايمز ادعا کرد که حمله جاکارتا يک "ا خطار خونين" بحکومت اندونزی بود. وی همچنين گفت اعدام هرفرد مسلمان منجر به کشيدن ماشه يک جريان عمليات تروريستی در کشور اندونزی و منطقه خواهد شد.

آقای الکساندر دانر وزير امور خارجه استراليا گفت طبق اخبار رسيده از منابع خبری، در روزهای آينده احتمال حمله بيشتر وجود دارد. T

آخرين خبر: دادگاه اندونزی در بالی آمروزی را درارتباط با انفجارهای مرگبار در باشگاه شبانه در بالی در سال گذشته به مرگ محکوم کرد. هنگامی که قاضی او را مجرم اعلام کرد، کسانی که از انفجار جان بدر برده بودند و در دادگاه حضور داشتند کف زدند. اما متهم دست خود را بلند کرد و نيشخند زد. او از مرگ دهها توريست غربی در آنچه آنرا لانه های گناه ناميد، ابراز خوشنودی کرد.

XS
SM
MD
LG