لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۵۱

ايران برای پنجمين بار عنوان قهرمانی فوتسال آسيا را به دست آورد - 2003-08-05


ايران برای پنجمين بار عنوان قهرمانی فوتسال آسيا را به دست آورد.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران( ايسنا)، در ديدار پايانی اين دوره از مسابقات تيم فوتسال ايران با ۶ گل ، ژاپن حريف سرسخت خود را درهم كوبيد.

تيم ژاپن كه در اين مسابقه عليرغم سيستم تدافعی دقايق آغازين به تدريج از لاك دفاع خارج شد و به حمله روی آورده بود در نهايت توانست ۴ گل را وارد دروازه تيم ملی فوتسال ايران كند.
از نكات قابل توجه در اين مسابقه از دست دادن پنج ضربه پنالتی توسط بازيكنان ايران بود كه در صورت به ثمر رسيدن، ميتوانست شمار گلهای ايران را به عدد ۱۱ برساند. در پايان اين مسابقه، محمدرضا حيدريان كاپيتان تيم ملی فوتسال ايران، به عنوان برترين بازيكن ميدان شناخته شد.
مراسم اهدای جوايز با حضور مهندس مهرعليزاده، رياست سازمان تربيت بدنی؛ پيترولاپان، دبيركل كنفدراسيون فوتبال آسيا؛ محمد دادكان، رييس فدراسيون فوتبال و جمعی از نمايندگان مجلس اجرا شد كه طی آن پيتر ولاپان كاپ قهرمانی را به بازيكنان ايران تقديم كرد.

همچنين وحيد شمسايی به عنوان بهترين بازيكن و تيم ايران به عنوان تيم اخلاق اين دوره از مسابقات شناخته شدند.

حاشيه بازی:
ـ هنگام دفع يك توپ توسط ناصری دروازه بان تيم ايران كه منجر به آسيبديدگی مهاجم تيم ژاپن شد، پزشك تيم ژاپن به شكل اعتراض آميزی به طرف دروازه بان ايران حركت كرد كه مورد اعتراض تماشاچيان واقع شد.
ـ در دقايق پايانی بازی به دنبال پرتاب اشيايی از سوی تماشاگران و توقف بازی، داور مسابقه از مسؤولان تيم ايران حفظ آرامش تماشاگران را خواستار شد.
ـ همچنين پس از شروع بازی مجدد شمسايی گلی را به ثمر رساند كه توسط داور مسابقه مورد پذيرش واقع نشد.
ـ بر خلاف بازيكنان تيم ايران كه با آرامش بازی را دنبال ميكنند، بازيكنان و نيمكتنشنيان ژاپن با اضطراب كامل و دستپاچگی مسابقه را ادامه ميدهند.
ـ دو خانم خبرنگار در جايگاه خبرنگاران مشغول تهيه خبر و گزارش هستند.
ـ خبرنگاران ژاپنی حاضر در ژاپن در حاليكه نااميدانه اين ديدار را پيگيری ميكنند، فعالانه مشغول تهيه گزارش و ارسال خبر ميباشند.

پيش از اين ديدار دو تيم تايلند و کويت ديدار رده بندی را برگزار کردند که تيم تايلند با نتيجه ۸ بر ۲ بمقام سوم دست يافت.S

XS
SM
MD
LG