لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۹

آغاز مذاکرات کارشناسان آژانس بين المللی اتمی با همتايان ايرانی خود - 2003-08-04


ايران ميگويد يک هيات بين المللی سه نفره که کارشناس هسته ای هستند گفت و گوهای خود را درباره پذيرش بازرسيهای سخت تر از تاسيسات اتمی ايران را در تهران آغاز کره است.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران کارشناسان آژانس بين المللی اتمی از امروز مذاکرات خود را با همتايان ايرانی خود آغاز کره اند. فشار های بين المللی برای اينکه ايران با بازرسيهای سريع و گاه اعلام نشده از تاسيسات هسته ئی خود موافقت کند رو به افزايش است. ولی امروز سخنگوی دولت ايران گفت آيت الله خامنه ای نهايتا ً به اينکه تهران با پيمان بازرسيهای جديد موافقت خواهد کرد يا نه رای خواهد داد.

گفت و گوهای امروز ساعاتی پس از آن آغاز شد که گزارش انتشار يافته ای ميگويد بنظر ميرسد که ايران به مراحل نهائی ظرفيت و توليد بمب اتمی نزديک شده است. روزنامه لس انجلس تايمز در پی تحقيقات سه ماهه خود پرده از آنچه که شواهد قوی ميخواند برداشته است . در اين گزارش گفته ميشود که برنامه های تجاری اتمی ايران پوششی است بر طرحی که تهران را در رديف قدرت اتمی بعدی در جهان قرار خواهد داد.

ايران تاکنون درباره اين گزارش اظهار نظری نکرده است و خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران نيز به نقل از يکی از اعضای آژانس بين المللی انرژی اتمی که از ايران بازديد ميکند گفته است که وی از اظهار نظر در آن باره خود داری کرده است. R

XS
SM
MD
LG