لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۷

وزير امنيت داخلی آمريکا: آمريکا همچنان هدف تروُريسم قرار دارد - 2003-08-04


تام ريج، وزير امنيت داخلی ايالات متحده، ميگويد که اين کشور همچنان هدف تروُريسم قرار دارد. آقای ريج اين سخنان را در حالی در شبکه تلويزيون اِن بی سی آمريکا ادا می کرد که گفته شده است يک نوار صوتی ظاهراً از سوی اَلقاعده هشدار داده که نبرد واقعی عليه ايالات متّحده هنوز آغاز نشده است. آقای ريج گفت که احتمالاً سال ها وقت خواهد گرفت تا ساختار لازم برای حراست آمريکائيان بوجود آيد.

جان اَشکرافت، وزير دادگستری آمريکا، نيز در تلويزيوُن اِی بی سی گفت مطمئن نيست که نوار پخش شده ازايستگاه تلويزيونی عرب اَلعربيه واقعی باشد ولی معتقد است که ايالات متّحده از زمان حملات ماه سپتامبر سال ۲۰۰۱ بيش از ۱۰۰ توطئه مرتبط با تروُريست ها را خنثی کرده است.

همچنين در روز يکشنبه يک شهروند سَعودی تحت پيگرد مقامات ايالات متّحده برای بازجويی در رابطه با حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ گفت حاضر است با تحقيقگران آمريکايی در عربستان سَعودی ملاقات کند.

عُمَر اَل بايومی ادعاهای عنوان شده در يک گزارش کنگره ايالات متّحده را که او به ۲ تَن از هواپيماربايان ۱۱ سپتامبر پس از ورودشان به ايالات متّحده کمک کرد تکذيب کرده است. هفته پيش مقامات سَعودی گفتند که ايالات متحده آزاد است که اَل بايومی را مورد پرسش و بازجويی قرار دهد. اين مقامات افزودند که مقامهای آمريکايی پيش از اين از وی بازجويی به عمل آورده و لی بعلت نبود شواهد آزادش کرده بودند.

روز شنبه ايالات متّحده شرايط رواديد ترانزيت برای مسافران خارجی را متعاقب اين گزارشها که سازمان های تروُريستی ممکن است در حال توطئه برای ربودن هواپيما يا بُمب گذاری باشند شديدتر کرد. M

XS
SM
MD
LG