لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۰

حدود ٢٠ افراطی که تحت تعقيب اسرائيل بودند، در شهر رام اله دستگير شدند - 2003-08-02


مقامات فلسطينی می گويند حدود ٢٠ افراطی که تحت تعقيب اسرائيل بودند در شهر رام اله در کرانه غربی، در داخل مجتمعی که ياسر عرفات، رئيس تشکيلات خود گردان فلسطين در آن بسر می برد دستگير شدند.

نيروهای امنيتی فلسطينی بامداد شنبه به اين محل حمله بردند و آنها را دستگير کردند. گفته می شود ١٤ نفر از تند روها از اعضای تيپ های شهدای الاقصی، جناح مسلح جنبش فتح به رهبری عرفات هستند.

يک مقام فلسطينی گفت بازداشت شدگان به زندانی در اريحا در کرانه غربی منتقل خواهند شد. وی افزود که دستگيری تند روها با آگاهی آمريکا و اسرائيل صورت گرفت.

در اين ميان، يک مقام سازمان ملل متحد که از غزه و کرانه غربی ديدن کرده است گفت ديدار اخير رئيس جمهوری آمريکا و محمود عباس نخست وزير فلسطينی، مردم فلسطين را به امکان پذير بودن صلح با اسرائيل اميدوار کرده است.

ماتياس بورچارد ، رئيس يک آژانس رسيدگی به وضعيت آوارگان فلسطين وابسته به سازمان ملل متحد گفت فلسطينيانی که او با آنها ملاقات کرد اميدوار بودند اين گونه ديدارهای رو در رو وضع را بهبود بخشد و افزود: همه آنها اظهار نظر کردند که چنين اقدامی آخرين شانس است. نقشه راه، کوشش هايی که در جريان است و ديدار با آقای بوش آخرين شانس ها برای آينده ای قابل پيش بينی است. بنابراين براستی مهم بود که چنين کارهائی انجام شود. مردم خسته شده اند و نمی خواهند اين دايره خبيثه ادامه يابد. R

XS
SM
MD
LG