لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۲۹

درخواست دوازده کوبايی برای پناهندگی به آمريکا - 2003-07-31


دوازده پناهجوی کوبايی که خود را بوسيله يک قايق کاميونی به نزديکی ساحل ايالت فلوريدا رسانده بودند ولی مأموران دولت آمريکا آنها را به کوبا برگردانده بودند، خود را به دفتر حفاظت منافع آمريکا در هاوانا، پايتخت کوبا رسانده و اين بار بطور قانونی درخواست پناهندگی به آمريکا کرده اند.

اين عده هفته گذشته يک کاميون شورولت قديمی را روی چندين بشکه خالی نصب نموده و رهسپار کرانه های فلوريدا شده بودند. اما در فاصله ۶۰ کيلومتری مقصد، يک کشتی گارد ساحلی آمريکا جلوی آنها را گرفت. آنها بانصب پروانه ای به دفرانسيل کاميونِ ۵۲ سال پيش ساخته شده، يک قايق موتوری بی نظير درست کرده بودند که با سرعت سيزده کيلومتر در ساعت حرکت می کرد.

يکی از پناهجويان کوبايی می گويد ميهنش را دوست دارد اما آينده ای برای خود در شرايط حاضر نمی بيند. هر سال بسياری از کوبايی ها به سفر دريايی خطرناکی با وسائل سر هم بندی شده برای رساندن خود به آمريکا اقدام می کنند. به کسانی که موفق می شوند خود را به کرانه آمريکا برسانند عموماً اجازه اقامت در آمريکا داده می شود اما اگر در دريا، نيمه راه، جلويشان را بگيرند معمولا ًآنها را به کشورشان بازمی گردانند.

XS
SM
MD
LG