لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۱

ابراز نگرانی سازمان عفو بين الملل ازامنيت جان سيمين محمدی - 2003-07-31


سازمان عفو بين الملل نگرانی خودرا نسبت به امنيت جان سيمين محمدی كه بنابه گزارشها در زندان اوين در سلول انفرادی بسر می برد ابراز می دارد. او از دارا بودن وكيل محروم است وبيم آن ميرود كه در زندان مورد شكنجه و بدرفتاری قرار گيرد. سازمان عفو بين الملل علت بازداشت سيمين محمدی را اين مسئله می داند كه وی خواهر منوچهرمحمدی فعال جنبش دانشجويی است كه از سال ١٩٩٩ درزندان بسر می برد.

بنابرگفته يكی از اعضای خانواده محمدی، سيمين محمدی به همراه پدرش محمد محمدی از آمل درشمال ايران برای بدست آوردن اطلاعاتی درباره وضعيت منوچهرمحمدی به تهران آمده بودند. درروز ۸ ژوئيه درحاليكه پياده در ميدان انقلاب نزديك دانشگاه تهران قدم می زدند ناگهان توسط گروهی ازافراد لباس شخصی به زور از هم جدا می شوند و با دو وسيله نقليه جداگانه به زندان اوين منتقل شده اند. به محض رسيدن به زندان اوين محمد محمدی به سلول انفرادی فرستاده می شود. او درهمان روزدچار حمله قلبی می شود و به بيمارستان برده می شود كه درآنجا سه روزبرای معاينات پزشكی وتحت كنترل مسئولان اوين بستری می شود. محمد محمدی پس از سپردن وثيقه به بيمارستانی درآمل منتقل می شود تا همسرش نيز قادر به ملاقات او باشد. برپايه گزارشهای رسيده وی بايد جهت تحقيق در موعد مقرر دردادگاه انقلاب حاضر شود.

درروز ۱۱ ماه ژوئيه سيمين محمدی اجازه يافت تلفنی با مادرش صحبت كند ومادرش را ازدستگيری خود آگاه كند. مقامات دادگاه انقلاب ازخانواده وی ۱۰ ميليون تومان (معادل ۱۲ هزاردلارآمريكا) وثيقه برای تامين آزادی موقت وی خواستار شده اند. دراين حال اطلاعات بيشتری از وضعيت فعلی منوچهر محمدی در دست نيست.

XS
SM
MD
LG