لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۲

جمهوری اسلامی هنوز سرگرم بررسی پرونده بازداشت شدگان القاعده است - 2003-07-28


رژيم جمهوری اسلامی ايران می گويد هنوز سرگرم بررسی پرونده های اعضای بازداشت شده سازمان القاعده است و تا اين تحقيقات پايان نگرفته درباره سرنوشت آنها تصميمی گرفته نخواهد شد.

جمهوری اسلامی هفته گذشته برای نخستين بار اعتراف کرد که اعضای مهم شبکه تروريستی اوسامه بن لادن را نگاهداشته است اما هويت آنها را فاش نکرد. مقامات رژيم گزارشهای پی در پی رسانه های خبری را در مورد هويت دو تن از اعضای القاعده در ايران، تکذيب کرده است.

گزارشها حاکيست که آن دو تن، ايمان الظواهری، معاون اوسامه بن لادن و سليمان ابو غيث، سخنگوی سازمان تروريستی القاعده هستند. سخنگوی وزارت امور خارجه ايران امروز گفت که بازداشت شدگان يا به کشور موطنشان و يا به کشورهايی که از آنجا به ايران رفته اند مسترد خواهند شد و يا در ايران تحت تعقيب قانونی قرار خواهند گرفت.

مسئله اخراج و استرداد تروريستها ظاهرا ً به صورت قضيه پيچيده ای در آمده است زيرا برخی از دولتهای عرب تابعيت اعضای القاعده را سلب کرده اند. يک خبر ديگر حاکيست که وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی به اتباع ايران هشدار داده است مادامی که آرامش به عراق بازنگشته از زيارت و يا سفر به عراق برای مقاصد ديگر منصرف شوند. گزارش شده است که تعدادی از ايرانيان اخيرا ً در عراق کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG