لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۹

يک  تفنگدار دريائی  آمريکا  در حمله ای  نارنجکی  در  حومه  بغداد  کشته شد - 2003-07-27


فرماندهی مرکزی آمريکا ميگويد يک تفنگدار دريائی آمريکا در حمله ای نارنجکی در حومه بغداد کشته، و يک تفنگدار ديگر مجروح شده است.

اين حمله بامداد امروز در نزديکی روستائی در جنوب بغداد و يک روز پس از آن رخ داد که سه سرباز آمريکائی مامور حراست از يک بيمارستان کودکان در شمال شرقی بغداد کشته ، چهار سرباز ديگر مجروح شدند .

اعلاميه فرماندهی مرکزی همچنين از کشته شدن يک سرباز، و مجروح شدن دو سرباز ديگر در روز شنبه، در جريان حمله ای که به کاروان آنها در غرب بغداد انجام گرفت، خبر داده است .

از سه شنبه گذشته که "اودی " و " قسی " پسران صدام حسين در تيراندازی با سربازان آمريکائی در شهر شمالی موصل کشته شدند ، ده سرباز آمريکائی نيز درحملات خصمانه جان باخته اند .

پال ولفويتز معاون وزارت دفاع آمريکا امروز در مصاحبه با شبکه آمريکائی فاکس گفت مقامات آمريکائی حدس زده بودند که پس از کشته شدن پسران صدام حسين، خشونت برای دوره ای کوتاه بيشتر شود.اما در همين حال دسترسی به اطلاعات مفيدی هم که عراقی ها در اختيار مقامات آمريکائی ميگذارند بيشتر شده است ، که سر نخ های منجر به کشف و ضبط ششصد وشصت موشک زمين به هوا از جمله آنهاست .

XS
SM
MD
LG