لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۷

لنس آرمسترانگ همچنان ليدر توردوفرانس - 2003-07-26


ديويد ميلار David Millar دوچرخه سوار بريتانيايی برنده دور نوزدهم مسابقات توردوفرانس، به مسافت ۴۹ کيلومتر که از بندر پورنيک آغاز و تا شهر نانت ادامه داشت، شد. اما، در مجموع لنس آرمسترانگLance Armstrong قهرمان آمريکايی، برتری خود را در زمانبندی سه هفته ای اين مسابقات حفظ کرد.

در دور نوزدهم آرمسترانگ نفر سومی بود که به خط پايان رسيد، ولی در عين حال توانست فاصله زمانی خود را با نفر دوم يان اولريکJan Ullrich آلمانی به ۱ دقيقه و ۱۶ ثانيه برساند.

در روز شنبه، باران شديد و بادهای سخت باعث لحظات خطرناکی در جاده برای دوچرخه سواران شد، و همين باعث شد که يان اولريک بعد از زمين خوردن در اين دور(نوزدهم) دقايق با ارزشی را از دست بدهد.

دور بيستم و نهايی اين مسابقات فردا يکشنبه برگزار می شود، با آرمسترانگ در موقعيت بسيار عالی و امکان تساوی کردن با رکورد پنج بار قهرمانی پی در پی در مسابقات توردوفرانس.

اين يکی از نزديکترين رويدادها در تاريخ توردوفرانس می باشد. گرک لموندGreg Lemond دوچرخه سوار آمريکايی در سال ۱۹۸۹ ، فقط با تفاوت زمان ۸ ثانيه ای به قهرمانی اين مسابقات رسيد. نزديکترين مابه التفاوت از آن زمان، در سال ۱۹۹۶ بود که بيرنه ريسBjarne Riis با اختلاف زمان ۱ دقيقه و ۴۱ ثانيه از يان اولريک پيشی گرفته و به قهرمانی برسد.

XS
SM
MD
LG