لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۱۰

محمد خاتمی رئيس جمهوری اسلامی ايران:  آمريکا برای سرنگونی نظام اسلامی ايران دنبال بهانه می گردد - 2003-07-24


رئيس جمهوری اسلامی ايران آمريکا را متهم کرده است که برای سرنگونی نظام اسلامی دنبال بهانه می گردد. محمد خاتمی روز پنجشنبه در سخنانی در جمع بزرگ مردم فيروز کوه هشدار داد که جمهوری اسلامی نبايد بهانه ای به واشنگتن بدهد. او در اشاره ای به عراق، آمريکا را متهم کرد که برای توجيه عمل نظامی خود عليه آن کشور، به اتهامات بی اساس در مورد سلاح های کشتار جمعی متوسل می شود.

رئيس جمهوری اسلامی ايران گفت واشنگتن با انتقاد از برنامه انرژی هسته ای ايران سعی دارد همين کار را در آنجا انجام دهد. واشنگتن بارها از اين که تهران از برنامه انرژی هسته ای خود به عنوان پوششی برای توليد سلاح های اتمی استفاده می کند ابراز نگرانی کرده است. واشنگتن همچنين به ايران هشدار داده است از تروريسم پشتيبانی نکند.

روز دوشنبه پرزيدنت بوش گفت چنين رفتاری قابل قبول نيست و کشورهايی که از تروريسم حمايت می کنند مسوول شناخته خواهند شد. او در اين زمينه مشخصا از ايران و سوريه نام برد. ايران اين اتهامات را رد می کند و روز چهارشنبه اعلام کرد چندين عضو شبکه تروريستی القاعده را در بازداشت دارد. وزير اطلاعات و امنيت جمهوری اسلامی گفت تهران قصد دارد برخی از آنان را به کشورهايشان بازگرداند، ديگران در ايران محاکمه خواهند شد.

XS
SM
MD
LG