لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۸

اهدا بالاترين نشان وشيلد طلا و لوح تقدير فيلا به منصور مهديزاده - 2003-07-23


بالاترين نشان و شيلد طلا و لوح تقدير فدراسيون بين المللی کشتی(فيلا) طی مراسمی با شکوه در محل آکادمی کميته ملی المپيک ايران به پهلوان "منصور مهديزاده" قهرمان اسبق کشتی آزاد جهان و پهلوان ايران اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری ايرنا: در اين مراسم که با حضور پيشکسوتان و قهرمانان سالهای دور و نزديک کشتی و ملی پوشان کشتی آزاد ايران برگزار شد، منصور مهديزاده عضو اسبق تيم ملی کشتی آزاد ايران در دهه ۱۹۶۰ و از ياران و دوستان نزديک جهان پهلوان غلامرضا تختی، بالاترين نشان وشيلد طلا و لوح تقدير فيلا را توسط محسن مهرعليزاده معاون رئيس جمهوری و رئيس سازمان تربيت بدنی، دريافت کرد.

نشان وشيلد طلا و لوح تقدير فيلا بنا به درخواست محمدرضا طالقانی رئيس فدراسيون کشتی ايران و به پاس تقدير و تجليل از زحمات و تلاشهای منصور مهديزاده در بازيهای المپيک سال ۱۹۶۴ توکيو که در عين شايستگی و بدون شکست در اين بازيها بدون مدال ماند به وی اهدا شد.

پهلوان منصور مهديزاده در مسابقه های جهانی سال ۱۹۶۱ در يوکوهاما ژاپن، ۱۹۶۲ در توليدو آمريکا و ۱۹۶۵ در منچستر انگلستان صاحب مدال طلا شد و در مسابقه های جهانی سال ۱۹۶۳ در صوفيه بلغارستان به مدال برنز رسيد. مهديزاده در بازيهای المپيک سال ۱۹۶۴ در توکيو در حاليکه "پرودان گارچيف" از بلغارستان و "حسن کنگور" از ترکيه قهرمان و نايب قهرمان اين بازيها را شکست داده بود فقط به دليل تساوی با "دانيل براند" از آمريکا ، که نفر سوم المپيک شد، در عين شايستگی و بدون شکست، دستش از رسيدن به مدال بازيهای المپيک کوتاه ماند و نفر چهارم شد.

بالاترين نشان وشيلد طلا و لوح تقدير فيلا برای منصور مهديزاده درسفر اخير محمدرضا طالقانی رئيس فدراسيون کشتی، پروفسور امير حميدی و دکتر محمد توکل نايب رئيس و عضو هيات رئيسه فيلا به سوئيس توسط "رافائل مارتينتی" رئيس فيلا به نمايندگان فدراسيون کشتی ايران اهدا شد.

در مراسم تجليل و تقدير از پهلوان منصور مهديزاده، هدايای قهرمانان تيم ملی کشتی آزاد ايران در مسابقه های جهانی سال ۲۰۰۲ در تهران و بازيهای آسيايی پوسان کره جنوبی به آنان داده شد. در اين مراسم همچنين لوح تقدير به مهدی عباسی به خاطر نگارش پنج جلد کتاب تاريخ کشتی ايران و علی اصغر انصاری داور بين المللی کشتی که نزديک به ۳۰ سال سابقه داوری کشتی دارد و يکی از با سابقه ترين داوران کشتی در دنيا شناخته می شود، به آنان اهدا شد.

XS
SM
MD
LG