لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۲

ملاقات آريل شارون ومحمود عباس برای مذاکره درباره آزاد ساختن فلسطينيان محبوس - 2003-07-20


آريل شارون نخست وزير اسرائيل و همتای فلسطينی اش، محمود عباس در بيت المقدس برای مذاکره در باره آزاد ساختن فلسطينيان محبوس در زندانهای اسرائيل، ملاقات کرده اند. اسرائيل گفته است در نظر دارد طی چند هفته آينده چند صد زندانی را در چارچوب يک طرح صلح بين المللی آزاد کند.

فلسطينيان که ميگويند اسرائيل قريب هشت هزار فلسطينی را در زندان دارد ، خواستار آزادی تمامی آنان شده اند . وسائل ارتباط جمعی اسرائيل امروز در آستانه ملاقات آقايان شارون و عباس خبر دادند حدود نيمی از زندانيان می توانند آزاد شوند مشروط بر آن که آقای عباس ستيزه جويان فلسطينی مرتبط با بمب گذاريهای انتحاری عليه اسرائيل را سرکوب کند. به گزارش همين منابع ، فعلا بيشتر از چهارصد زندانی آزاد نميشوند.

بنا به گزارشهای خبری آقای عباس خواستار آزادی فلسطينيانی شد که در توقيف اسرائيل اند . وی همچنين از اسرائيل خواست نيروهايش را از نواحی تحت حکمرانی خود مختاری فلسطينی در کرانه غربی رود اردن خارج کند و خواستار آن شد که اسرائيل به محاصره مقرهای ياسر عرفات رهبر فلسطينيان در کرانه غربی پايان دهد. مقامات اسرائيلی ميگويند تا روز چهارشنبه که يک کميته کابينه اسرائيل قرار است در مورد زندانيان تشکيل جلسه بدهد برای آزاد ساختن آنان هيچگونه تصميمی گرفته نخواهد شد. فلسطينيان که ميگويند اسرائيل قريب هشت هزار فلسطينی را در زندان دارد ، خواستار آزادی تمامی آنان شده اند.

XS
SM
MD
LG