لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۶

آمريکا در انتظار نتايج آزمايش نوع اورانيوم غليظ شده ايران است - 2003-07-19


آمريکا می گويد انتظار دارد در مورد اين گزارش که آژانس بين المللی انرژی اتمی ممکن است نمونه هايی از اورانيوم غنی شده در ايران پيدا کرده باشد، اطلاعاتی کامل و واقعی به دست آورد.

اين نظر پس از آن ابراز می شود که خبرگزاری رويتر به نقل از ديپلمات های ناشناس آژانس بين المللی گفت تجزيه و تحليل های ابتدايی نشان می دهد سطح غنی شدن اورانيوم برای توليد ماده مورد نياز ساختن جنگ افزار هسته ای کافی باشد.

گزارش اضافه می کند که به نظر می رسد ايران بدون آگاه ساختن آژانس بين المللی انرژی اتمی، دست اندرکار غنی کردن اورانيوم بوده است. يک سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا روز جمعه گفت واشنگتن در انتظار گزارش نتايج آزمايش است.

در اين ميان، يک سخنگوی آژانس گفت هنوز بسيار زود است که در باره يافته ها قضاوت کرد. از سوی ديگر ايلنا، خبرگزاری کار ايران، به نقل از سيد خليل موسوی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی گزارش می دهد که در حال حاضر کارشناسان سازمان سرگرم بررسی جنبه های تکنيکی، اقتصادی و سياسی امضای پروتکل الحاقی پيمان منع گسترش سلاح های هسته ای هستند و تا نتايج روشن نشود، اِيران در اين زمينه موضعی اتخاذ نخواهد کرد.

XS
SM
MD
LG