لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۷

پارك كی وون سرمربی تيم ملی واليبال ايران: تفكر حرفه‌يی واليبال ايران را تغيير می‌دهم - 2003-07-19


به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران(ايسنا)، سرمربی تيم ملی واليبال بزرگسالان با تاكيد بر پتانسيل بالای استعداد واليبال در ايران گفت: تفكر حرفه‌يی واليبال ايران را تغيير می‌دهم.

پارك كی وون در گفت ‌وگو با خبرنگار ورزشی ايسنا، افزود: با مطالعه و تحقيق در واليبال ايران و همكاری با فدراسيون واليبال، سيستمها، تكنولوژيها و برنامه‌های مورد نياز آينده را اجرا كرده و زمينه‌های ارتقای سطح واليبال را فراهم می‌كنيم.

سرمربی تيم ملی واليبال ايران با تشريح برنامه‌های آينده‌ اين تيم، افزود: برنامه‌ حرفه‌يی من بعداز پايان مسابقات قهرمانی جهان و آغاز ليگ، شروع می‌شود. وی با اشاره به اينكه واليبال در ايران از اهميت فوق العاده‌ای برخوردار است، تاكيد كرد: واليبال در ايران همانند فوتبال است.

كی‌وون سطح فنی بازيكنانی كه در اردوهای گذشته حضور داشتند را بسيار خوب دانست و گفت: من در حال محك زدن بازيكنان جوان هستم و انتخاب بازيكنان به عنوان ملی پوش برعهده‌ خود آنهاست كه بايد استعدادهايشان را برای ما نمايان كنند. وی در مورد شرايط و امكانات اردو گفت: با همكاری كمك مربی و مربيان فنی و تكنيكی اردوهای خوبی برگزار كرده‌ايم.

پارك كی وون بر انتخاب بازيكنان باتجربه تاكيد كرد و اظهار داشت: برنامه‌ اردوها در دو بخش انجام می‌شود كه در اين اردوها، بازيكنان جوان و باتجربه آزمايش می‌شوند ولی تاكيد ما برانجام برنامه‌های كوتاه مدت است. وی در مورد انجام برنامه‌های خود گفت: برنامه‌های تدارك ديده برای تيم ملی در سه مرحله‌ برنامه‌های روزمره، عمومی، تمرينات فيزيكی، حمله، تكنيكی و روانشناسی تا پيش از برگزاری مسابقات قهرمانی آسيا پياده خواهد شد.

پارك با تاكيد بر بعد روانشناسی تمرينات بازيكنان تيم ملی گفت: برنامه‌ روانشناسی كه برای هر يك از بازيكنان در نظر گرفته‌ام متفاوت می‌باشد و برای بالا بردن روحيه‌ ديگر بازيكنان از بازيكنان با روحيه برای تمرين دهی در ابتدای تمرينات استفاده می‌شود. مربی تيم ملی بزرگسالان همچنين در مورد انتقال ۸ بازيكن از تيم ملی نوجوانان به تيم جوانان گفت: اين بازيكنان نمی‌توانند در هر دو تيم تمرين كنند ولی چون مسابقات قهرمانی جهان مهمتر از مسابقات آسيايی است، فدراسيون اين تصميم را اتخاذ كرده است.

XS
SM
MD
LG