لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۴

جوايز روزنامه نگاری برای گزارش از جنگ عراق و وضعيت کارگران در چين - 2003-07-18


صدای آمريکا، پانزدهم ژوئيه 2003

هيئت امنای سخن پراکنی غير نظامی دولت آمريکا BBG اعلام کرد که سه روزنامه نگار امسال برندگان جايزه ديويد. دبليو. بورک David W. Burke با عنوان « روزنامه نگاران ممتاز» شدند. آليشا ريو Alisha Ryu از صدای آمريکا و سامی شورش Sami Shoresh از راديو آزادی/ اروپای آزاد RFE/RL و هان دانگ فنگ Han Dongfang از راديو آسيای آزاد RFA به اين افتخار دست يافتند.

ديويد بورک، که اولين رئيس BBG و کسی است که جايزه به نام اوست، گفت: "برندگان، بهترين نمايندگان روزنامه نگاری در عصر الکترونيک هستند؛ آنها رودر روی خطر و سختی ايستادند و از خود تخيل، خلوص، پشتکار و جسارت نشان دادند؛ آنها همه وجود خود را وقف جوهره حقيقت کردند و از همه مهم تر، به هر قيمت، گزارش و روايت خود را عرضه کردند."

ريو، در حال حاضر از بغداد گزارش می کند. هان دانگ فنگ، گزارشگر چينی است که اغلب اخبار مربوط به کارگران چينی را پوشش می دهد.تام داين، رئيس راديو آزادی در مورد گزارش های سامی شورش برای بخش عربی آن راديو، تعريف کرد که اين گزارشگر در کاراوانی در شمال عراق بود که اشتباهاً مورد هدف يک هواپيمای نيروی دريايی آمريکا قرار گرفت، حمله ای که جان هجده نفر را گرفت. هنوز چند لحظه از اين تراژدی نگذشته بود که سامی شورش که همان موقع خطر از بغل گوشش رد شده بود، اولين گزارش مربوط به اين حادثه را مخابره کرد.

شورش اين جايزه را در پراگ قبول کرد و از اين سازمان خبری تشکر کرد که به روزنامه نگاران می آموزد که از" آرمان های دموکراسی، حقوق بشر و حرکت آزاد اطلاعات تبعيت و پيروی کنند".

XS
SM
MD
LG