لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۴

ديدار آريل شارون با تونی بلر در لندن - 2003-07-14


آريل شارون، نخست وزير اسرائيل، برای گفتگو جهت ترغيب رهبران بريتانيا به قطع رابطه با ياسر عرفات، رئيس تشکيلات خودگردانی فلسطينی ها، به لندن رفته است. اسرائيل عرفات را به پشتيبانی از تروريسم و خرابکاری در گفتگوهای جاری صلح متهم می سازد. عرفات اين اتهامات را تکذيب کرده است.

آقای شارون امروز با جک استرا، وزير امور خارجه بريتانيا، ديدار کرد و قرار بود در يک ضيافت شام از سوی تونی بلر، نخست وزير بريتانيا به افتخارش شرکت کند. ضمناً مقامات اسرائيل از يک عضو مظنون يک گروه چريکی ايرلندی در شهر رام الله در کرانه باختری رود اردن بازجوئی می کنند. مقامات اسرائيل می گويند به گمان آنها، آن مرد احتمالا ً برای آموزش فن بمب سازی به فلسطينی ها به منطقه آمده است.

انتظار می رود آقای شارون و تونی بلر تلاش بعمل آورند تا اختلافی راکه در اوايل سال جاری مابين آن دو به وجود آمده بود حل کنند. اين اختلاف زمانی ايجاد شد که مقامات رسمی بريتانيا در ديدار خود با رهبران درجه اول فلسطينيها که در ژانويه گذشته در لندن انجام گرفت آقای شارون را منظور نکرده بودند.

عليرغم استدلال اسرائيل که می گويد عرفات بايد از مسند قدرت در فلسطين برکنار شود، مقامات بريتانيا می گويند روابط خود را با عرفات، رهبر فلسطينی ها، حفظ خواهند کرد. موضع دولت بريتانيا امروز توسط وزير امور خارجه بريتانيا به آريل شارون، نخست وزير اسرائيل، که سرگرم ديدار از بريتانياست ابلاغ شد.

XS
SM
MD
LG