لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۶

آمريکائيان اعتماد خودرا به نحوه اداره امورعراق توسط پرزيدنت بوش ازدست ميدهند - 2003-07-13


يک نظر سنجی جديد نشان ميدهد آمريکائيان اعتماد خود را به نحوه اداره امور عراق توسط پرزيدنت بوش از دست ميدهند. مجله آمريکائی " نيوزويک " روز شنبه نتايج نظر سنجی خودرا منتشر ساخت که از يک کاهش دوازده درصدی در شاخص معرف تائيد عملکرد وی از ماه می ببعد حکايت دارد . پنجاه و سه درصد از هزار نفر افرادی که در اين نظر سنجی تلفنی مورد سئوال قرار گرفتند تصميم پرزيدنت بوش در مورد عراق را تائيد و سی و نه نفر رد کرده اند .

دو نظر سنجی ديگر نيز که هفته گذشته انجام گرفت از کاهش شاخص معرف تائيد عملکرد او به سبب نگرانيهای مرتبط با عراق حکايت دارد . جديدترين نظر سنجی با اتهامات حاکی از غلوّ کردن مقامات آمريکائی در مورد اطلاعات مربوط به تسليحات کشتر جمعی عراق برای توجيه جنگ همزمان شده است . اکثريتی پنجاه و سه درصدی از کسانی که نيوزويک از آنان سئوال کرده است گفته اند احساس نميکنند مقامات آمريکائی آنان را گمراه کرده باشند ، حال آنکه سی و هشت درصد معتقد بوده اند که مقامات آمريکائی ، عامدا ، مردم را گمراه کرده اند.

نظر سنجی " نيوزويک " همچنين از اختلاف نظر و دو دستگی آمريکائيان در مورد تمايل آنان برای ادامه خدمت پرزيدنت بوش در کاخ سفيد برای دور دوم رياست جمهوری حکايت دارد. چهل و هفت درصد گفته اند وی بايد دوباره انتخاب شود، حال آنکه چهل و شش درصد چنين انتخابی را رد کرده اند.

XS
SM
MD
LG