لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۹

شركت مخابرات ايران دسترسی به وبلاگ ها را مسدود كرد - 2003-07-10


از شامگاه ديشب ، هجدهم تيرماه، در ايران دسترسی به وبلاگ هايی كه فارسی زبانان در آن قلم می زنند ( پرشين بلاگ و بلاگ اسپات) غير ممكن شده است.

بر اين اساس ساعاتی پيش پايگاه اينترنتی پرشين بلاگ ، اولين سرويس وبلاگ ويژه فارسی زبانان، با انتشار اطلاعيه ای بر روی سايت خود دليل اين محدوديت ها را چنين اعلام كرد:

((متاسفانه از ساعت 20 ديشب ( 18 تيرماه) ، دسترسی به وبلاگ های سرويس پرشين بلاگ و همچنين بلاگ اسپات با آی اس پی هايی كه از سرويس ديتا شركت مخابرات استفاده می كنند ، مسدود شده است. و مشكل عدم دسترسی به وبلاگ ها مربوط به سرورهای پرشين نيست. در حال حاضر تنها دسترسی به سايت اصلی پرشين بلاگ از طريق آی اس پی ها ميسر است. ))

اين اطلاعيه به كاربران پرشين بلاگ ياد آور می شود:((در صورتی كه اقدام به نوشتن يادداشت می كنيد، مطالب شما طبق روال عادی ذخيره شده و وبلاگتان نيز بازسازی خواهد شد و به محض برداشته شدن محدوديت از سوی شركت مخابرات، وبلاگتان همراه با مطالب جديد ديده خواهد شد.))

اطلاعيه مورد اشاره همچنين تصريح می كند: (( هنوز هيچ اطلاعی از طول مدت اين اعمال محدوديت نداريم.))

آگاهان دليل اصلی اين اعمال محدوديت را بروز درگيری های شب گذشته در برخی از نقاط تهران و شهرستان ها عنوان می كنند.

طی دو سه سال گذشته وبلاگ های فارسی يكی از منابع اصلی كاربران ايرانی برای كسب اخبار از شاهدان عينی رويدادها كه همانا وبلاگ نويسان می باشند ، بوده است.

گفتنی است پيش از اين نيز آی اس پی مطرح ايرانی (( پارس آنلاين)) دسترسی كاربران خود به تمامی وبلاگ ها را مسدود كرده بود.

آدرس سايت اينترنتی پرشين بلاگ چنين است:

www.persianblog.com

XS
SM
MD
LG