لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۶

عمل جراحی جداسازی دو خواهر ايرانی وارد بحرانی ترين مرحله خود شده است - 2003-07-07


عمل جراحی جداسازی دو خواهر ايرانی که از سر بيکديگر چسبيده اند اکنون وارد بحرانی ترين مرحله خود شده است و اين در حالی است که جراحان موفق شدند مانع مهمی را برطرف سازند.

تيمی از جراحان بين المللی روز دوشنبه توانستند رگی را که به قطر يک انگشت است و مغز دو خواهر ٢٩ ساله بنامهای لادن و لاله را بيکديگر متصل ميکند تغيير مسير دهند. جراحان رگ ديگری را جانشين رگی کرده اند که در اين عمل ناچار شده بودند آنرا از سر يکی از دو خواهر جدا کنند.

بريدن استخوانِ کلفت جمجمه دو برابر بيش از آنکه انتظار ميرفت به درازا کشيد. سخنگوی بيمارستان رافلز در سنگاپور، که عمل جراحی در آن انجام ميگيرد، به خبرنگاران گفت وضع دو قلوهای ايرانی بهم چسبيده ثابت است و جراحان از پيشرفت و موفقيت عمل جراحی تا کنون راضی هستند.

عمل جراحی نيمروز يکشنبه بوقت محلی آغاز شد و انتظار ميرود که دو تا چهار روز طول بکشد. بيست و هشت جراح و متخصص از کشورهای سنگاپور، آمريکا ، فرانسه، ژاپن، سوئيس و نپال بيست و چهار ساعت در اطاق عملی که صدای موسيقی کلاسيک در آن پخش ميشود و بدون آنکه عجله ای درکار باشد به کار خود ادامه ميدهند.

بوجود آوردن رگ ديگری که بتواند خون را از مغز بازگرداند يکی از مسائل مهم اين جراحی به شمار ميرفت. اين روش قبلا ً در مورد افراد بالغی که بيکديگر چسبيده اند بکار نرفته است.

XS
SM
MD
LG