لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۵

ايرانی ها در سنگاپور داوطلب اهدای خون برای لاله و لادن شدند - 2003-07-05


www.payvand.com چهار ژوئيه ۲۰۰۳: ايرانی ها در سنگاپور داوطلب اهدای خون برای لاله و لادن شدند

پس از آنکه سازمان انتقال خون سنگاپور تقاضای اهدای خون برای عمل جراحی جداسازی دوقلو های بهم چسبيده ايرانی کرد، تعدادزيادی از ايرانيان ساکن آن کشور داوطلب شدند.

اين دوقلوهای ۲۹ ساله باعث شده اند جهان در انتظار نتيجه اين عمل جراحی، به انتظار بنشيند، زيرا آنها هشدار پزشکان در مورد خطر جداسازی را قبول نکردند و به دليل اشتياقشان به مستقل شدن، اين نبرد را پذيرفتند.

بيمارستان Raffles در سنگاپور با يک تيم جراحی ۲۵ نفره از ايالات متحده، نپال، فرانسه و سوئيس، به سرپرستی دکتر Keith Goh جراح مغز و اعصاب اين جراحی را انجام می دهد. عمل جراحی ۴۸ ساعت طول می کشد و لاله و لادن در طول عمل، روی صندلی در حالت نشسته خواهند بود.

اين دو که پس از هفت ماه اقامت در سنگاپور همچنان اصرار به جداسازی دارند می گويند:"ما هر روز دعا کرده ايم...ما شوق زده هستيم چون ۲۹ سال برای اين عمل جراحی صبر کرده ايم...هردوی ما اين سفر را با هم شروع کرده ايم و اميدواريم که عمل، پايانی باشد بريک راه دشوار و ما به عنوان دو نفر انسان مستقل زندگی خوبی را شروع کنيم."

بيمارستان «رافلز» خرج بيمارستان و آزمايش ها را نخواهد گرفت و دکتر ها هم دستمزد برای عمل نمی خواهند، با اين وصف انتظار می رود عمل و معالجه پس از آن سر به ۵۰۰هزار دلار آمريکايی بزند. بيمارستان، يک حساب بانکی خيريه برای جمع آوری پول گشوده است.

يکی از بزرگ ترين جراحان مغز و اعصاب، دکتر بنجامين کارسون، رئيس قسمت جراحی اعصاب در بخش اطفال دانشگاه جانز هاپکينز، در بالتيمور در ايالت مريلند آمريکا نيز تجارب خود را در اختيار تيم جراحان قرار داده است.

XS
SM
MD
LG