لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۲

سرينا ويليامز با شکست دادن خواهرش ونوس از قهرمانی خود در ويمبلدون دفاع کرد - 2003-07-05


سرينا ويليامز از مقام قهرمانی خود در مسابقه فينال ويمبلدون در لندن، در مقابل خواهر بزرگترش ونوس ويليامز دفاع کرد. اين ششمين باری است که دو خواهر قهرمان در فينال مسابقات گراند اسلم تنيس روبروی هم قرار گرفته اند.

ست اول را سرينا به خواهرش واگذار کرد، اما ست دوم را از آن خود کرد و نهايتاً نبض بازی را در ست سوم و سرنوشت ساز، در دست گرفت و در پايان با نتيجه ۴-۶، ۶-۴، ۶-۲، در سه ست به مقام قهرمانی اين دور مسابقات ويمبلدون دست يافت.

از ظاهر ونوس کاملا مشخص بود که از کشيدگی عضله شکم رنج ميبرد و درد اين جراحت در طی بازی در صورت وی آشکار بود، و باعث شک شده بود که آيا وی می تواند اين مسابقه را تا به آخر بانجام برساند.

ونوس قهرمان دو دوره ويمبلدون، با تشويق زياد تماشاچيان قدم به ميدان اصلی گذاشت و بازی را شروع کرد، ولی با گذشت دقايق از سرعت بازی و سرويس او کاسته ميشد و نميتوانست جوابگوی ضربات سهمگين سرينا، باشد.

ونوس تا بحال چهار بار مقام اول مسابقات گراند اسلم را بدست آورده و آخرين آن در مسابقات يو اس اُپن US OPEN ، در مقابل خواهرش سرينا در سال ۲۰۰۱ بود. اين دو خواهر مقام اولی مسابقات ويمبلدون را در چهار سال گذشته تصاحب کرده اند.

XS
SM
MD
LG