لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۲

ژاپن کمک های  اقتصادی  جديد به  برمه را موکول به آزادی خانم آنگ سان سوچی  کرد - 2003-07-04


ژاپن به فرستاده ارشدی از برمه گفته است تا وقتی که رانگون خانم آنگ سان سوچی رهبر مخالف را آزاد نکند کمک های اقتصادی جديدی به برمه نخواهد کرد . يوريکو کاواگوچی وزير امور خارجه ژاپن اين تصميم را امروز در ملاقات با خين مائونگ وين معاون وزارت امور خارجه برمه که در توکيو انجام گرفت اعلام کرد . وی که برای کسب تفاهم ژاپن به توکيو اعزام شده بود به مقامات ژاپنی گفت توقيف خانم آنگ سان سوچی موقتی است . اما مقامات ژاپنی نظر او را متقاعد کننده ندانستند و خواستار تاریخی دقيق در مورد آزادی رهبر آزادی طلب برمه شدند .

خانم آنگ سان سوچی که ائتلاف ملی برای دموکراسی برمه را رهبری ميکند در جريان سرکوبی اعضای اين ائتلاف که پس ار برخوردی مرگبار با نيروهای دولتی در روز سی ام ماه مه رخ داد در زندان حبس شده است . ژاپن به فرستاده ارشدی از برمه گفته است تا وقتی که رانگون خانم آنگ سان سوچی رهبر مخالف را آزاد نکند کمک های اقتصادی جديدی به برمه نخواهد کرد .

يوريکو کاواگوچی وزير امور خارجه ژاپن اين تصميم را امروز در ملاقات با خين مائونگ وين معاون وزارت امور خارجه برمه که در توکيو انجام گرفت اعلام کرد . وی که برای کسب تفاهم ژاپن به توکيو اعزام شده بود به مقامات ژاپنی گفت توقيف خانم آنگ سان سوچی موقتی است . اما مقامات ژاپنی نظر او را متقاعد کننده ندانستند و خواستار تاریخی دقيق در مورد آزادی رهبر آزادی طلب برمه شدند . خانم آنگ سان سوچی که ائتلاف ملی برای دموکراسی برمه را رهبری ميکند در جريان سرکوبی اعضای اين ائتلاف که پس ار برخوردی مرگبار با نيروهای دولتی در روز سی ام ماه مه رخ داد در زندان حبس شده است .

XS
SM
MD
LG