لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۱

پخش نواری که ادعا می شود صدای صدام حسين است از تلويزيون الجزيره - 2003-07-04


تلويزيون الجزيره نوار ضبط شده از صدائی را که گفته ميشود صدای صدام حسين است پخش کرده است که وی در آن ميگويد هنوز در عراق است و مقاومت عليه نيروهای تحت فرماندهی آمريکا را تشويق ميکند.

صاحب صدا تاريخ ضبط را روز چهاردهم ژوئن قيد ميکند و از ايجاد هسته های ترور در سراسر عراق برای جنگ با کسانی خبر ميدهد که اشغالگران کافر توصيف شده اند . هنوزاقدامی که بتوان بر مبنای آن مطمئن شد صدای ضبط شده واقعا صدای صدام است به اجرا گذاشته نشده است .

انتشار اين نوار با اعلام گزارشهای حاکی از ادامه زدو خورد ميان سربازان آمريکائی و عراقی های شورشی حمايت دارد.

ارتش آمريکا ميگويد سربازان آمريکائی يازده مرد مسلح عراقی را که به يک کاروان نظامی در شمال عراق حمله کرده بودند، کشتند . ارتش آمريکا ميگويد در شليک هائی که در جريان عمليات در نزديکی شهرک " بلد " رخ داد به هيچ يک از سربازان آمريکائی آسيب و جراحتی وارد نشد. هفده سرباز آمريکائی اواخر وقت پنجشنبه در يک حمله خمپاره ای که در همان حوالی انجام گرفت مجروح شده بودند .

روز پنجشنبه همچنين در حمله ای ديگر که از طريق يک تک تيرانداز پنهان شده در خفا انجام گرفت يک سرباز آمريکائی مامور حراست از موزه ملی عراق در بغداد کشته شد . آمريکا برای دستگيری و يا مدرک حاکی از مرگ صدام حسين بيست و پنج ميليون دلار جايزه تعيين کرده است. بنظر ميرسد ابهام در مورد سرنوشت صدام حسين، در تشويق حملات تقريبا روزانه وفاداران رژيم او به نيروهای ائتلاف موثر بوده است.

مقامات آمريکائی ميگويند نوار ضبط شده از صدائی را که از تلويزيون الجزيره پخش شد ، و گفته ميشود حاوی پيامی از صدام حسين است ، مورد بررسی قرار داده است . در اين نوار ، صدائی که گفته ميشود صدای صدام حسين است عراقی ها را تشويق ميکند به جنگجويانی که به نيروهای تحت فرماندهی آمريکا حمله ميکنند کمک کنند . اين نوار در عين حال حاوی سخنانی است که از بودن صدام و گروهی از طرفدارانش در داخل عراق خبر ميدهد . گزارشی حاکی از تائيد اصالت نوار در دست نيست اما افرادی که صدای صدام را می شناسند ميگويند بنظر ميرسد صدا ، صدای اوست . امروز ارتش آمريکا اعلام کرد يازه مرد مسلح عراقی را که در شمال بغداد به يک کاروان نظامی آمريکائی حمله کرده بودند کشته است . در يک حمله خمپاره ای نيز که روز پنجشنبه در همان نواحی رخ داد هفده سرباز آمريکائی مجروح شدند

XS
SM
MD
LG