لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۰

اگر سايت اينترنت فارسی صدای آمريکا به روی شما بسته است - 2003-07-02


با توجه به فشار های روز افزون در ايران بر انتشار اخبار و اطلاعات و بسته شدن بسياری از پايگاه های اينترنتی توسط جمهوری اسلامی و يا عرضه کنندگان خدمات اينترنتی، و همچنانکه قبلاً اعلام کرده بوديم، شماره پراکسی موقت خود را در اختيار شما می گذاريم:

https://66.216.98.154/p.htm

می توانيد اين شماره را به جای آدرس www.voanews.com/persian تايپ يا کپی کنيد. خواهشمنديم به چند نکته ذيل توجه فرمائيد:

1- تماس از طريق اين شماره IP فقط برای کامپيوتر ها در ايران ميسر است. چنانچه از نقطه ديگری از اين آدرس استفاده شود، پيام Access denied يا «ورود ممنوع» خواهيد گرفت.

اگر می خواهيد از کامپيوتری استفاده کنيد که IP آن در ايران ثبت نشده است، می بايد IP خود را برای ما بفرستيد تا شما را به فهرست کاربران مجاز اضافه کنيم.

2- اگر می خواهيد بدانيد شماره IP کامپيوتر شما روی شبکه اينترنت چيست: سمت چپ در پائين ويندوز، Start/Run و سپس تايپ کنيد nslookup. پس از کليک روی O.K شماره IP خود را خواهيد ديد.

3- با توجه به اينکه در ايران برخلاف برخی ديگر از کشورها، صرفاً چند عرضه کننده بزرگ خدمات اينترنتی يا ISP وجود ندارد و اين سرويس توسط شمار نسبتاً بزرگی از شرکت های کوچک داده می شود، برای ما ضرورت دارد بدانيم کدام يک از اين شرکت ها، سايت فارسی صدای آمريکا را مسدود کرده اند.

4- ما شروع به ارسال خبر و پيام روی تلفن های همراه کرده ايم. چنانچه مايل به دريافت سرفصل اخبار روی تلفن موبايل خود هستيد، شماره خود را به آدرس ankbut@voanews.com ارسال داريد. ضمناً ممنون خواهيم شد اگر دوستانی که اخبار ما را روی تلفن همراه دريافت می کنند، از کيفيت آن ما را مطلع سازند.

XS
SM
MD
LG