لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۵

جوايز (( گلستان)) به عكاسان ايرانی اهدا خواهد شد - 2003-07-01


از همان روزی كه پيكر بی جان زنده ياد (( كاوه گلستان)) در روستای افجه لواسان آرام گرفت، بحث بر سر اهدا جوايزی به نام او به عكاسان ايراني، آغاز شده بود.

و اينك خبر می رسد كه خانواده گلستان اعلام كرده اند به ياد اين عكاس فقيد و تلاش هايش برای عكاسی ايران ، هر ساله جوايزی را در سه بخش مختلف اهدا خواهند كرد.

اين جايزه ها به بهترين عكس – گزارش سال با نگاه انسانی ، يك عكس خبری و يك عكاس به عنوان استعداد جوان تعلق خواهد گرفت. زمان برگزاری اولين مراسم پاييز سال 1383 ش. و مجری آن گالری گلستان اعلام شده است.

همچنين قرار است همزمان با مراسم اهدای جوايز ، نمايشگاهی نيز از برگزيده های آثار رسيده برگزار شود. از پری سيما مايل افشار ، رعنا جوادی ، بهمن جلالی ، كاوه كاظمی و محمد فرنود به عنوان هيات مشاوران اين طرح ياد شده است.

بهمن جلالی ، استاد عكاسی و از اولين كسانی كه پيشنهاد اهدا جايزه به نام كاوه گلستان را مطرح كرده بود ، می گويد:

" ويژگی ما انسان ها فراموش كردن است و گرنه ديوانه می شديم. پنج ماه ديگر همه كاوه گلستان را نيز از ياد می بريم.

اما اگر واقعا اعتقاد به ماندگاری كار ، نام و ياد گلستان ، بزرگترين عكاس خبری تاريخ معاصر ايران داريم . . . توصيه می كنم جايزه ای را تهيه و تعيين كنند تا هر سال در سالروز مرگ كاوه و به نام او به بهترين عكاس خبری سال اهدا شود."

در عين حال خانم ليلی گلستان ، خواهر كاوه گلستان، نيز با اشاره به تعيين جايزه ای به نام برادرش تصريح می كند: " اين تنها انگيزه ای است كه باعث التيام من و خانواده ام خواهد شد."

آرش ايرانی برای واحد اينترنت ، بخش فارسی صدای آمريكا

XS
SM
MD
LG