لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۴

درخواست نمايندگان مجلس برای افزايش تعداد تيمهای ليگ برتر فوتبال ايران - 2003-07-01


بيش از ۶۰ نماينده مجلس در نامه ای به محمد خاتمی رئيس جمهور ايران، افزايش تعداد تيمهای ليگ برتر فوتبال ايران را خواستار شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، متن اين نامه كه در صحن علنی مجلس قرائت شده به اين شرح است:

برادر ارجمند جناب آقای سيد محمد خاتمی
رياست محترم جمهوری اسلامی ايران

با عرض سلام و تحيت
همان گونه كه مستحضريد فوتبال ليگ برتر به اتمام رسيد و دو تيم شهرستانی با سابقه طولانی و درخشان در ورزش كشور به ويژه در امر فوتبال يعنی باشگاه ملوان نيروی دريايی بندرانزلی و صنعت نفت آبادان در انتهای جدول با امتيازات مساوی و فقط با تفاضل گل كمتر حذف شدند، كه اين امر باعث مشكلات روحی و روانی در مردم دو استان گيلان و خوزستان به ويژه طرفداران اين تيمها، بالاخص جوانان اين دو استان و شهرهای مرزی كه همگان از پيشتازان نظام مقدس و از دوستداران جناب عالی هستند، و شما نيز هميشه به اين جوانان عشق ميورزيد، حاليه با درخواستهای مكرر از نمايندگان مجلس شورای اسلامی برای پيگيری جهت افزايش ۱۴ به ۱۶ تيم در ليگ برتر هستند كه به دلايل زير منطقی به نظر ميرسد.

۱ ـ در كشورهای اروپايی كه وسعت كشورشان بسيار كمتر و جمعيت آن در حدود ايران اسلاميمان ميباشد از ۱۸ تا ۲۲ تيم در فوتبال ليگ برتر دارا ميباشند.
۲ ـ قبل از انقلاب در ليگ تحت عنوان جام تخت جمشيد با كمتر از ۳۰ ميليون جمعيت ۱۶ تيم بودند و در حال حاضر بعد از ۲۴ سال كه از انقلاب گذشته و حدود ۷۰ ميليون جمعيت در كشور داريم ضرورت افزايش حداقل ۱۶ تيم منطقی ميباشد.
۳ ـ اين دو شهرستان مرزی ورزشكار و ورزشدوست قهرمانان بسياری در سطح كشور، آسيايی و جهانی داشتند و افتخارآفرينان زيادی در رشته های مختلف علمی، هنری و ورزشی كسب نموده و در فوتبال بزرگانی همچون مرحوم سيروس قايقران كاپيتان سابق تيم ملی و غفور جهانی، عابدزاده كاپيتان سابق تيم ملی فوتبال ايران و معلم اخلاق مرحوم دهداری، سرمربی تيم ملی فوتبال ايران، قاسم پور و ... راتقديم كشورمان نمودند.
۴ ـ با توجه به مرزی بودن اين دو شهرستان و حضور فراوان ايثارگران جبهه و جنگ، و بالا بودن سطح تحصيلات، و در خط مقدم بودن تهاجم فرهنگی، و جلوگيری از ناهنجاريهای اجتماعی، با توجه به تبليغات مخالفين نظام و وجود بسياری از جوانان بيكار، كمبود امكانات تفريحی ـ ورزشی، حضور هفتگی دهها هزار تماشاگر در محل برگزاری مسابقات در دو شهرستان فوق، و صدها هزار بيننده از شبكه های استانی و گاها سراسری و پر كردن اوقات فراغت ميليونها مرد و زن به ويژه جوانان اين مرز و بوم، خواهشمند است موافقت و دستور فرماييد اينك كه سازمان ليگ برتر در نظر دارد از سال ۸۳ نسبت به افزايش سقف تيمها از ۱۴ به ۱۶ تيم اقدام نمايد، پيشنهاد ميگردد، اين امر در سال ۸۲ كه سال نهضت خدمت رسانی به مردم نامگذاری شده است، انجام پذيرد.
از اين اقدام خداپسندانه و مردمپسندانه يادمان كاری ديگری از آن برادر بزرگوار به يادگار داشته، رجا واثق داريم با اين اقدام به عنوان هديه، موجب خشنودی آحاد مردم استانهای كشور به ويژه جوانان عزيزمان فراهم گردد.

XS
SM
MD
LG